فیل اسپنسر در تلاش برای انتقال ایکس‌کلاود به پلتفرم‌های رقیب ایکس باکس است

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵

اخیراً محتوای یک ایمیل خصوصی بین مدیر ایکس باکس و شرکت اپیک گیمز منتشر شده که صراحتاً به تلاش فیل اسپنسر (Phil Spencer) برای افزودن قابلیت ایکس‌کلاود مایکروسافت به پلتفرم‌های رقیب این شرکت اشاره دارد.

شاید بتوان جنگ حقوقی بین دو شرکت اپل و اپیک را منبعی پر محتوا از اخبار و اطلاعات نامید که هر لحظه باعث می‌شود تا خبرگذاری‌های مختلف در سراسر دنیا در حال رصد و پوشش اتفاقات آن باشند. البته، در این بین گاهاً اسناد و مدارکی فاش می‌شوند که هیچ ارتباطی با این دو شرکت ندارند و عمدتاً به فاش شدن اطلاعات سایر شرکت‌ها و استودیوهای بزرگ منجر می‌شوند.

اما آخرین اسناد و مدارک فاش شده در این دادگاه، به مایکروسافت، فیل اسپنسر و پروژه‌ی ایکس‌کلاود مربوط می‌شود. در واقع طی این اسناد، مدیر کل شرکت ایکس باکس یعنی آقای فیل اسپنسر در ایمیلی به مدیر عامل اپیک گیمز یعنی تیم سویینی (Tim Sweeney) چنین خطاب کرده است که:

می‌خواستم به شما اطلاع دهم که من از تلاش برای انتقال ایکس‌کلاود به کنسول‌های دیگر دست نخواهم کشید (تسلیم نمی‌شوم).

همچنین، لازم به ذکر است که فیل اسپنسر در گذشته همواره در مورد پروژه‌ی ایکس‌کلاود و انتقال آن به “هر نمایشگری که به اینترنت متصل می‌شود” صحبت کرده است. بنابراین، چندان تعجب آور نیست که تلاش شرکت مایکروسافت برای عملی شدن این موضوع را شاهد باشیم؛ چیزی که هم‌اکنون به صورت جامع و کاربردی در اختیار دارندگان گوشی‌های موبایل مبتنی بر سیستم عامل اندروید قرار دارد.

به هر ترتیب، شاید این ویژگی را بتوان در آینده‌ای دور به عنوان برگ برنده‌ی شرکت مایکروسافت قلمداد نمود و تمرکز ویژه‌ی این شرکت برروی سرویس‌های ابری نیز نشان‌دهنده‌ی امید آن‌ها به آینده‌ی این قابلیت است.

27
2
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید