NPD فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های Star Wars را منتشر کرد

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱

آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، تحلیلگر NPD Group، تصمیم گرفته است به مناسبت روز Star Wars، فهرست پرفروش‌ترین عناوین این مجموعه‌ در کشور آمریکا را منتشر کند.

در ابتدا باید اعلام کنیم که فهرست به دست آمده براساس آمار جمع آوری شده از ژانویه‌ی ۱۹۹۵ تا مارس ۲۰۲۱ بوده و رتبه بندی نیز طبق فروش دلاری بازی‌ها انجام شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید به پرفروش‌ترین عناوین سری Star Wars در آمریکا نگاهی بیاندازیم.

همان‌طور که اکثر مردم انتظار داشتند، بازی (Star Wars: Battlefront (2015 پرفروش‌ترین عنوان مجموعه‌ی محبوب Star Wars است. این عنوان به لطف نزدیک بودن به زمان اکران فیلم مورد انتظار Star Wars: Force Awakens از هایپ بسیار بالایی برخوردار بود. همچنین طرفداران این سری نیز به شدت منتظر بودند تا اثر جدید استودیوی با استعداد دایس (DICE) را تجربه کنند.

علی رغم موفقیت بزرگ Battlefront، دنباله‌ی این عنوان در زمان عرضه با مشکلات زیادی همراه شد و انتقادات زیادی را از سوی بازی‌بازان و رسانه دریافت کرد. تمرکز بر روی خرید درون برنامه‌ای، لوت باکس، عناصر طراحی بازی و… جزو مواردی بودند که به عصبانیت طرفداران و قرار گرفتن این عنوان در رتبه‌ی سوم عناوین پرفروش Star Wars منجر شدند.

این در حالی است که رتبه‌ی دوم فهرست ممکن است برخی را غافلگیر کند. بازی Star Wars Jedi: Fallen Order، عنوان اکشن ماجراجویی استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، دومین عنوان پرفروش Star Wars در تاریخ ایالات متحده محصوب می‌شود. پس از واکنش منفی بازی‌بازان به خرید‌های درون برنامه‌ای و دیگر بخش‌های بحث برانگیز Star Wars: Battlefront 2، بازی Fallen Order دقیقاً همان چیزی بود که اکثر طرفداران Star Wars خواهان آن بودند؛ یک عنوان اکشن تک‌نفره‌ی داستانی که بازی‌بازان را به یک ماجراجویی بزرگ با شخصیت‌های جدید دعوت می‌کرد. البته چسباندن نام ریسپاون به این پروژه نیز به استقبال عالی طرفداران منجر شد.

11
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید