درآمد ۹ میلیارد دلاری Fortnite در بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸

پس از نزدیک به ۹ ماه بررسی  پرونده حقوقی و جلسات پیش از دادرسی، به‌تازگی دادگاه بین اپیک گیمز (Epic Games) و اپل آغاز شد. به لطف این موضوع، اطلاعات داخلی مختلفی از قراردادهای شرکت اپیک گیمز منتشر شده است. طبق این اطلاعات جدید، بازی Fortnite در بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۹ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است.

شرکت اپیک گیمز (Epic Games) در ماه ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرد که بازی Fortnite در سال ۲۰۱۸ بیش از ۵٫۴ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است. در سال ۲۰۱۹ نیز این بازی بتل رویال ۳٫۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرد. در این چند نکته‌ برای مقایسه‌ی بزرگ بودن این عدد وجود دارد. شرکت مایکروسافت با پرداخت مبلغی به ارزش ۷٫۸ میلیارد دلار کمپانی بتسدا (Bethesda) را خریداری کرد. همچنین از طرف دیگر، دیزنی ۴ میلیارد دلار برای خرید لوکاس فیلم و امتیاز مجموعه‌ی Star Wars هزینه کرد.

سایر بخش‌های شرکت اپیک گیمز در بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ درآمد بسیار کمتری نسبت به Fortnite ثبت کرده‌اند. موتور بازی‌سازی Unreal در بین این دو سال، ۲۲۱ میلیون دلار و فروشگاه اپیک گیمز ۲۳۵ میلیون دلار درآمدزایی کردند. با این حال، درآمد بدست آمده همه‌ی موضوع نیست و میزان سود اپیک گیمز از این موارد هنوز نامشخص است. بازی Fortnite در سال ۲۰۲۰ توانست ۵٫۱ میلیارد دلار درآمدزایی کند. طبق آمار ارائه شده، نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴۶٫۸ درصد، نسخه‌ی ایکس‌باکس ۲۷٫۵ درصد، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ۹٫۶ درصد، نسخه‌ی نینتندو سوییچ ۸٫۴ درصد و نسخه‌ی iOS حدود ۷ درصد از درآمد این بازی را به خود اختصاص دادند. اسناد دیگر این دادگاه نشان می‌دهد که اپیک گیمز همچنان در قبال توسعه‌ و گسترش فروشگاه خود سرمایه‌ی زیادی را از دست می‌دهد.

بازی Fortnite در حال حاضر روی کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم، اندروید، iOS و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

10
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید