ثبت اختراع جدید سونی به تغییر دشواری مبارزه با باس‌فایت‌ها اشاره دارد

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵

با مشاهده‌ی ثبت اختراع‌های اخیر شرکت سونی می‌توان دریافت که این توسعه‌دهنده‌ی بزرگ به روش‌های مختلف و خلاقانه در حال تلاش است تا تجربه‌ی انجام بازی‌های مختلف بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ را لذت‌بخش‌تر نماید.

حال اطلاعاتی از جدیدترین ثبت اختراع شرکت سونی منتشر شده است که در صورت تحقق می‌تواند با لذت بردن بازی‌بازان از مبارزه با باس‌فایت‌های دشوار همراه شود. در واقع یکی از این ثبت اختراعات مربوط به فناوری جدیدی است که با استفاده از هوش مصنوعی مهارت بازی‌بازان را تعیین کرده و پس از تجزیه و تحلیل این داده‌ها، میزان دشواری مراحل و مبارزه با باس‌فایت‌ها را تنظیم می‌نماید. طبق این ثبت اختراع خلاقانه، سیستم گیم‌پلی و مبارزات برخی بازی‌ها متناسب با مهارت بازی‌بازان می‌تواند سخت‌تر یا ساده‌تر شود و بدین صورت برای تمامی طیف بازی‌بازان مختلف، ایده‌آل‌ترین تجربه‌ی ممکن رقم خواهد خورد. با این حال در اطلاعات این ثبت اختراع به اختیاری بودن آن اشاره شده است و تنها علاقه‌مندان به چالش بیشتر یا ساده‌تر کردن هوشمندانه‌ی مبارزات می‌توانند آن را فعال نمایند.

بخشی از توضیحات این ثبت اختراع به شرح زیر است:

این روش شامل دریافت داده‌های مربوط به عملکرد یک یا چند بازی‌باز در مواجهه با دشمنان و چالش‌های مختلف درون بازی است تا در نهایت بر اساس تجزیه و تحلیل این داده‌ها، میزان دشواری به صورت هوشمندانه تعیین شود. همچنین این فناوری می‌تواند باعث تغییر در برخی مکانیسم‌های گیم‌پلی در بازی‌های پر زد و خورد گردد. در نهایت می‌توان انتظار داشت قدرت و عملکرد حریف بازی‌بازان که می‌تواند شامل یک باس‌فایت در آخر هر مرحله باشد، متناسب با عملکرد و مهارت افراد تنظیم شود تا همه بتوانند به ایده‌آل‌ترین تجربه‌ی ممکن بپردازند.

بدون شک بازی‌بازان زیادی از این فناوری بهره خواهند بود. گروهی از بازی‌بازان با وجود چالش برانگیز بودن برخی از مبارزات، باز هم به دنبال دشواری و چالش بیشتر هستند تا مهارت‌های خود را در شرایط پیچیده‌تری آزمایش کنند. همچنین دسته‌ی بزرگی از بازی‌بازان تنها قصد لذت بردن از یک تجربه‌ی استاندارد را دارند و چالش‌های زیادی ممکن است آن‌ها را از ادامه‌ی یک ماجراجویی باز دارد.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که اختراعات ثبت شده از جمله‌ی این ثبت اختراع جدید به منزله‌ی تایید کامل و قرار گرفتن آن در دسترس کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ نیست و حتی ممکن است این فناوری در پژوهش‌های بعدی به طور کامل کنار گذاشته شود.

37
3
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید