مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی S21 الترا، نوت ۲۰ الترا، آیفون ۱۲ پرو مکس و پیکسل ۵ در شب

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی S21 الترا، نوت ۲۰ الترا، آیفون ۱۲ پرو مکس و پیکسل ۵ در شب

مقایسه‌های زیادی بین دوربین‌های گلکسی اس ۲۱ الترا، نوت ۲۰، آیفون ۱۲ پرو مکس و پیکسل ۵ در حالات عادی، سلفی و پرتره انجام شده است. اکنون، باید دید که در هنگام شب و با وجود نور کم، کدامیک از دوربین‌های این گوشی‌های هوشمند بهتر از بقیه عمل می‌کند.

تصاویری که در پایین مشاهده می‌کنید، همگی در حالتی گرفته شده‌اند که ویژگی نایت مود در این گوشی‌ها خاموش است. این آزمون به این دلیل انجام شده است که به خاطر نور منعکس‌شده در ساختمان‌های طرف، هر چهار گوشی شرایط خاص نوری را به اندازه کافی و مناسب دانسته‌اند.

عکس‌های گرفته‌شده توسط آیفون ۱۲ پرو مکس کمی روشن‌تر از بقیه تصاویر است که منعکس‌کننده صحنه در دنیای واقعی نیست. دو گوشی هوشمند سامسونگ و همچنین گوشی گوگل پیکسل ۵ تصاویر واقع‌بینانه‌تری را به دست آورده‌اند که به دنیای واقعی نزدیک‌تر است.

در مورد جزئیات تصاویر گرفته‌شده نیز، مطمئناً دوربین‌های دو گوشی هوشمند گلکسی اس ۲۱ الترا و آیفون ۱۲ پرو مکس بهتر از بقیه رقبا هستند. به نظر می‌رسد که جزئیات بیشتری در تصاویر آیفون ۱۲ پرو مکس وجود دارد که به‌وضوح مشهود است، اما وضوح بیش از حد در این صحنه خاص از نظر ما کمی غیر طبیعی به نظر می‌رسد و نسبت به دنیای واقعی فاصله دارد.

به نظر می‌رسد که گلکسی اس ۲۱ الترا با وجود ارائه جزئیات کمتر، به‌خصوص در گوشه‌های تصویر، به دنیای واقعی نزدیک‌تر است. دامنه دینامیکی در این عکس نیز بهتر ثبت شده است، زیرا آیفون برخی از هایلایت های نزدیک به نقطه فوکوس در سمت چپ را کلیپ کرده است.

اپل آیفون ۱۲ پرو مکس - گلکسی S21 الترا

برای مشاهده ادامه بررسی، با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

2
1
برچسب‌ها: ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید