احتمالاً داستان بازی Hogwarts Legacy بازنویسی خواهد شد

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲

بازی مورد انتظار Hogwarts Legacy که با نمایش خود بسیاری از عاشقان مجموعه‌ی Harry Potter را ذوق زده کرده بود، اخیراً با تاخیر در زمان انتشار خود روبرو شد و هم‌اکنون نیز به‌نظر می‌رسد که این تاخیر منجر به بازنویسی داستان بازی و شخصیت‌های آن شده است.

در واقع اولین نمایشی که از عنوان Hogwarts Legacy منتشر شد، طبق روال چند ماه اخیر صنعت بازی‌های ویدیویی یک تاریخ جعلی که از همان ابتدا مشخص بود که دستخوش تاخیر خواهد شد را به عنوان تاریخ عرضه‌ی بازی نمایان کرد. در واقع، پس از معرفی رسمی بازی اشاره شد که این عنوان در سال ۲۰۲۱ در دسترس علاقه‌مندان آن قرار خواهد گرفت، اما مدتی نگذشت که تاریخ انتشار بازی از سال ۲۰۲۱ به سال ۲۰۲۲ موکول شد. لازم به ذکر است که تمامی توسعه‌دهندگان و ناشران دنیا از مصائب پیرامون شیوع ویروس کرونا آگاه هستند، اما متاسفانه امروزه این موضوع که به دلیل بازاریابی تصمیم می‌گیرند تا تاریخی غلط را به طرفداران مشتاق نشان داده و سپس آن را دستخوش تغییر کنند به یک عادت در بین آن‌ها تبدیل شده و این موضوع به نوعی به تمسخر گرفتن مخاطبین و شوق آن‌ها نسبت به بازی‌ها تلقی می‌شود.

به هر حال، هم‌اکنون بازی Hogwarts Legacy یکی از جدیدترین قربانی‌های ویروس کرونا و شاید بازاریابی ریاکارانه‌ی برخی از ناشران شده است و طرفداران آن باید برای تجربه‌اش حدود یک سال بیشتر منتظر بمانند. اما موضوع عجیب در این زمینه، به احتمال دگرگون شدن بازی در این برهه‌ی زمانی بازمی‌گردد؛ جایی که استودیوی آوالانچ (Avalanche Software) آگهی استخدام جدیدی برای بازی Hogwarts Legacy منتشر کرده است که نشان از اعمال تغییرات اساسی در آن دارد.

در واقع، شاید برایتان تعجب‌آور باشد که این عنوان در ابتدا قرار بود تا در سال جاری میلادی عرضه شود، اما آگهی جدید استخدام تیم توسعه‌اش به جذب نویسنده‌ی ارشد و نویسنده‌های دیگر برای شخصیت‌های بازی Hogwarts Legacy اشاره دارد. البته، لازم به ذکر است که تهیه‌کننده‌ی سابق این بازی یعنی آقای تروی لیویت (Troy Leavitt)، ماه گذشته از سمت خود در استودیوی آوالانچ به دلیل اظهارنظرهای جنجالی در زمینه‌های عدالت اجتماعی و فمنیسم مجبور به استعفا شد. همچنین، احتمال می‌رود که در این مورد خاص، جایگزین کردن شخص دیگری با تهیه‌کننده‌ی پروژه منجر به بروز تاخیر در زمان انتشار بازی شده است و شرکت برادران وارنر (Warner Bros. Interactive Entertainment) نیز از این فرصت برای بازنگری بازی و رفع ایرادات احتمالی آن استفاده کرده و تصمیم گرفته‌اند تا داستان بازی و شخصیت‌هایش را بازنویسی کنند.

به هر ترتیب، بازی Hogwarts Legacy از زمان معرفی خود بیش از آن‌که به دلیل محتوا و نامش مطرح باشد، به دلیل اظهار نظرهای جنجالی مدیران و نویسندگانش پیرامون بحث‌های پیرامون موارد جنسیتی در تیررس رسانه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی قرار داشت و به‌نظر می‌رسد که هم‌اکنون همین موضوعات باعث شده تا روند ساخت بازی نیز با اختلال روبرو شود و حتی ممکن است که داستان آن به‌کلی تغییر کند. در نهایت، برای سنجیدن کیفیت نهایی بازی و این داستان احتمالی جدید که مدت زمان زیادی برای پیاده‌سازی‌اش باقی نمانده، باید تا زمان عرضه‌ی بازی صبر کنیم.

بازی Hogwarts Legacy، در سال ۲۰۲۲ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

1
14
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Eivor گفت:

  لعنت بهتون که با این مسخره بازی هاتون همه چیز رو به گند کشیدین…
  بکشین بیرون دیگه تو رو خدا…

  13
  2
 • ASHEN ONE گفت:

  خیلی منتظر این بازیم.
  بعد اینکه تو شوکیس PS5 معرفی شد از اونومقع منتظرش بودم

  8
  3
 • PLAYSTATION T گفت:

  بله و اینم گند رفت توش… Really Pissed Really Pissed

  به خودم می گفتم اون اتفاقاتی که توی سینما افتاده گیر گیمینگ نمی افته ولی انگار اشتباه می کردم.

  لعنت به این چپگرا های دروغگو. طرف رو چون عقایدش فرق داشت، مجبور به استعفا کردنThinking

  21
  1
 • Mr. Albert گفت:

  نمیدونم چرا ولی این خبر یکم منو میترسونه از اینکه بازی از لحاظ داستانی و گیم پلی به صورت کلی تو شرایط ساخت بدی قرار داره امیدوارم واقعی نباشه و با بازی خوبی از هری پاتر طرف باشیم

  14
  1
 • خب به لطف مثلا برابری و lgbt ها بهترین ها هستن و این چرت و پرت ها این بازی به چاک رفت

  7
  4
 • اون از سینما، اینم از گیم…
  دوستان اگه ساکت بشینیم و مخالفتمونو نشون ندیم پسفردا توی زندگی خودمون هم نفوذ پیدا میکنه(کما اینکه توی زندگی خیلیا نفوذ کرده)
  ما همه انسانیم، یکی سونی فن یکی مایکرو فن یکی پیسی فن و ممکنه با هم در این زمینه ها بحثمون بشه ولی همه در مقابل این مکتب کثیف که هدفش چیزی جز پایین آوردن ارزش های انسانی و نابودی بنیان خانواده نیست باید اتحاد داشته باشیم
  کسایی که هنوز فکر میکنن فمنیسم مفیده کافیه یه نگاهی به امثال جانی دپ و … بندازن فمنیسم واقعی همینه ، فمنیسم دنبال برابری نیست دنبال مردستیزیه دنبال حذف کردن مردان از جامعست.
  حرف آخرم اینه : آگاه باشید و با تامل به ایده هایی که به صورت رگباری بهتون القا میشه راجع بهشون فکر کنید.

  16
  2
  • کاملا درست میگی فقط اینا دیگه خیلی کلفت شدن اصلا راهی برای نابودی یک دفعی نیست بهترین کاری که میشه کرد اینه که برنامه هاشون رو نبینیم مثل اسکار که امسال کم بیننده ترین تاریخش شد و به نشانه ی اعتراض و بی ارزش شدن کسی نرفت ببینه دیگه فیلم ها و بازیا اینجوری مثل فیلم جیمزباند اگه اومد کسی نباید بره تماشا کنه تا دستشون کوتاه بشه

   8
   0