بلیزارد: با تاریخ انتشار بازی Overwatch 2 چندین سال فاصله داریم

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶

کارگردان جدید بازی Overwatch 2 یعنی آقای آرون کلر (Aaron Keller)، در آخرین مصاحبه‌ی خود اعلام کرد که تا فرارسیدن تاریخ انتشار این بازی، چندین سال زمان باقی مانده است.

چندی پیش بود که خبر جدایی کارگردان عناوین مطرح استودیوی بلیزارد انترتینمنت (Blizzard Entertainment) از این شرکت به گوش رسید که بر اساس آن، آقای جف کاپلان (Jeff Kaplan) پس از ۲۰ سال فعالیت جای خود را به آرون کلر داد تا وی کارگردانی عنوان مورد انتظار Overwatch 2 را بر عهده بگیرد. البته، شاید اولین صحبت‌های او پیرامون تاریخ انتشار این بازی چندان به مزاج طرفداران Overwatch خوش نیاید؛ چرا که وی طی مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرد که Overwatch 2 احتمالا در سال‌های ۲۰۲۲ و یا ۲۰۲۳ عرضه شود.

همان‌طور که مطلع هستید، بازی Overwatch 2 اولین بار در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و جز چند مورد محدود، متاسفانه جزئیات دیگری در اختیار بازی‌بازان مشتاق نسخه‌ی اول آن قرار نگرفت. البته، تاکنون مشخص شده است که بروز بحران جدیدی در جهان این بازی نسخه‌ی دوم آن را بنا خواهد کرد و سازندگان بازی یک حالت کمیپین تک نفره را نیز برای آن در نظر گرفته‌اند.

از طرفی دیگر، زمانی که تریلر معرفی این بازی منتشر شد، غالب کارشناسان و بازی‌بازان معتقد بودند که احنمالاً این بازی در سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر خواهد شد. اما با شیوع ویروس کرونا تقریباً تمامی معادلات در اکثر صنعت‌ها و زمینه‌ها به هم ریخت و باعث شد که شرکت بلیزارد از اعلام نکردن تاریخ انتشار معین برای این بازی استفاده کند و با حوصله به روند توسعه‌ی آن بپردازد.

البته، لازم به ذکر است که این تعویق در تاریخ انتشار بازی هیچ‌گاه بدان معنی نیست که مشکلی در روند ساخت این بازی وجود دارد، بلکه کلر در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب‌سایت گیم‌اسپات نیز اعلام کرد که بلیزارد به هیچ‌وجه استودیویی نیست که اجازه‌ی عرضه‌ی بازی پیش از تکمیل شدن ۱۰۰ درصدی آن را به ما دهد. همچنین، کلر و تیم توسعه‌ی بازی نیز هیچ‌گاه راضی نخواهند شد تا بازی Overwatch 2 را قبل از اطمینان حاصل کردن از کیفیت آن عرضه کنند.

علاوه بر این، با توجه به موفقیت چشمگیر نسخه‌ی اول بازی Overwatch، تعجبی ندارد که شرکت بلیزارد نگاه ویژه‌ای به نسخه‌ی دوم آن داشته باشد و از کیفیت نهایی آن اطمینان حاصل کند. البته، هنوز موارد متعددی از این بازی در هاله‌ای از ابهام قرار دارند و ما همچنان منتظر شنیدن جوابیه‌های شرکت بلیزارد پیرامون وجود یا عدم وجود قابلیت کراس‌پلی و موارد این چنینی در بازی Overwatch 2 هستیم.

بازی Overwatch، هم‌اکنون در دسترس پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و پلی‌استیشن ۴ قرار دارد و نسخه‌ی دوم آن نیز هم‌اکنون تحت توسعه است.

9
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید