شرکت مایکروسافت سود فروش بازی‌ها بر روی فروشگاه ویندوز را از ۳۰ درصد به ۱۲ درصد کاهش داد

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱
Microsoft PC Store

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش اعلام کرد که در کنار اشتراک گذاری قابلیت Auto HDR و DirectStorage در فروشگاه ویندوز، قصد دارد تا سود دریافتی خود از فروش و انتشار بازی‌ها بر روی این فروشگاه را از ۳۰ درصد به تنها ۱۲ درصد کاهش دهد تا شاهد عرضه‌ی بازی‌های بی‌شماری از فروشگاه‌های دیگر از جمله استیم بر روی فروشگاه ویندوز باشیم.

اگر نگاهی اجمالی به عملکرد شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی صنعت بازی بندازیم، متوجه خواهیم شد که در دسترس قرارگیری سرویس گیم‌پس برای پلتفرم رایانه‌های شخصی، انتشار عناوین انحصاری کنسول‌های ایکس باکس برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و موارد این چنینی همه نشان از تمرکز ویژه‌ی این ابر شرکت در زمینه‌ی تصاحب سود و جذب مخاطب بیشتری از جامعه‌ی بسیار وسیع بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی دارد.

به دنبال این موضوع، اخیراً رییس استودیوهای ایکس باکس یعنی آقای مت بوتی اعلام کرد که به عنوان جدیدترین حرکت شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی جذب مخاطبان بازی‌های ویدیویی در رایانه‌های شخصی، این شرکت سهم خود از فروش عناوین بر روی فروشگاه ویندوز را از ۳۰ درصد به ۱۲ درصد کاهش داده تا بدین‌ترتیب، ناشران بازی‌ها بتوانند به جای ۷۰ درصد حق معمولی که فروشگاه مختلف در اختیارشان قرار می‌دهند، ۸۸ درصد از پولی که خریداران بازی‌ها پرداخت می‌کنند را دریافت کنند.

این کاهش سهم بدان معنی است که توسعه‌دهندگان بازی‌ها می‌توانند تا با دریافت سود بیشتری از فروش بازی‌های خود، آن‌ها را در اختیار بازی‌بازان بیشتری قرار دهند. از طرفی دیگر، فناوری‌های Auto HDR که در زمان عرضه‌ی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس معرفی شدند نیز از هم‌اکنون در اختیار کاربران فروشگاه ویندوز در پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت. همچنین، قابلیت DirectStorage نیز هم‌اکنون بر روی بیش از ۱۰۰۰ بازی مختلف مبتنی بر DirectX در حال آزمایش است.

نظر خودتان را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

28
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید