GSC گیمز: فعلاً برنامه‌ای برای انتشار S.T.A.L.K.E.R. 2 بر روی پلی‌استیشن ۵ وجود ندارد

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
STALKER 2

یکی از اعضای استودیوی GSC گیمز طی مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرد که این استودیو تنها بر روی نسخه‌های کنسول ایکس باکس بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 تمرکز داشته و برنامه‌ای برای انتشار آن بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ وجود ندارد.

بالاخره پس از ۱۴ سال، طرفداران پرشمار مجموعه‌ی S.T.A.L.K.E.R قادر خواهند بود تا به‌زودی نسخه‌ی جدید این بازی را تجربه نمایند. از طرفی دیگر، استودیوی توسعه‌دهنده‌ی این بازی یعنی GSC Game World، وعده‌ی یک بازی کامل در ژانر وحشت-بقا و تیراندازی اول شخص و جهان آزاد را به طرفداران آن داده است و عدم انتشار آن برای کنسول‌های نسل هشتمی و ویدیویی که اخیراً از این بازی منتشر شد، این نوید را به ما می‌دهد که احتمالاً از نظر گرافیکی نیز با یک بازی تماماً نسل نهمی روبرو خواهیم شد.

اما گذشته از موارد فوق، مدت‌ها پیش مطلع شدیم که نسخه‌ی جدید بازی STALKER در انحصار پلتفرم‌های شرکت مایکروسافت خواهد بود و لازم به ذکر است که نسخه‌های پیشین این بازی نیز تنها بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس بوده است. از طرفی دیگر، با توجه به AA بودن این بازی و منابع انسانی و مالی محدود استودیوی سازنده‌اش، پیش‌بینی می‌شد که ناشران بزرگ به راحتی توان انحصاری کردن عنوان جدید آن‌ها داشته باشند و در این زمان شرکت مایکروسافت تصمیم گرفت تا این امر را با نام خود عملی کند. به هر ترتیب، اکنون می‌دانیم که علاقه‌مندان این بازی تنها قادر خواهند بود تا آن را بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی احتمالاً قدرتمند مبتنی بر ویندوز و یا کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس یا اس تجربه کنند.

از همین رو، یکی از توسعه‌دهنده‌های این بازی در آخرین مصاحبه‌ی خود در این باره و احتمال انتشار آن در آینده بر روی پلتفرم‌های دیگر گفت که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای انتشار بازی بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۵ وجود ندارد. همچنین وی انتشار بازی در روز نخست عرضه بر روی سرویس گیم‌پس را عاملی معرفی کرد که باعث شده تا آن‌ها تصمیم به عقد قرارداد با شرکت مایکروسافت بگیرند؛ چرا که باور دارند این اتفاق باعث خواهد شد تا بازی‌بازان بی‌شماری از همان ابتدای عرضه جذب بازی شوند و بدین ترتیب نیازی به بازاریابی‌های پرهزینه و تبلیغات ریسکی نخواهند داشت.

ما فعلاً برنامه‌ای برای عرضه‌ی بازی بر روی پلی‌استیشن ۵ نداریم. ما پیش‌تر با شرکت مایکروسافت مذاکره کردیم و سرویس گیم‌پس و ویژگی‌های آن را یک برگ برنده و فرصت ایده‌آل قلمداد کردیم. بدین‌ترتیب، ما تنها بر روی نسخه‌های کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس بازی خود تمرکز داریم.

بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 هم‌اکنون برای پلتفرم رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز و کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس  و اس در حال توسعه است. همچنین، این بازی بر روی ایکس باکس سری ایکس از نرخ ۱۲۰ فریم و قابلیت رهگیری پرتو پشتیبانی می‌کند.

28
6
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید