الکترونیک آرتس: ما افراد را مجبور به هزینه کردن در بازی‌هایمان نمی‌کنیم

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
الکترونیک آرتس

شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) در سال‌های اخیر و در اغلب بازی‌های خود از لوت باکس و پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده کرده است. این شرکت به تمرکز بیش از حد بر روی درآمدزایی و نادیده گرفتن کیفیت متهم شده است و این مورد در برخی از بازی‌های آن‌ها دیده می‌شود. بزرگ‌ترین بخش درآمدزایی این شرکت به بخش Ultimate Team در سری بازی‌های FIFA مربوط است. مدتی پیش گزارشی منتشر شد که ادعا می‌کرد الکترونیک آرتس بازی‌بازان را به خرید لوت باکس در بخش Ultimate Team وادار می‌کند. با این حال، الکترونیک آرتس اخیراً این موضوع را رد کرده است.

الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به‌تازگی بیانیه‌ای در خصوص اتهام مربوط به وادار کردن افراد به خرید لوت باکس در سری بازی‌های FIFA منتشر کرده است. طبق بیانیه‌ی این شرکت، هزینه کردن در سری بازی‌های FIFA اختیاری است و تفسیر سندهای فاش شده فاقد اعتبار هستند. بخشی از بیانیه‌ی این شرکت به شرح زیر است:

ما هر روز به دنبال انتخاب محتوایی برای بازی‌بازان هستیم که هیجان و ارتباط آن‌ها را با ورزش فوتبال و دوستانشان تقویت کند.به همین دلیل است که ما از گزارش اخیر منتشر شده در مورد FUT بسیار ناامید شده‌ایم. این گزارش اطلاعات و زمینه‌های مهمی را نادیده گرفته و داستانی با بیانی نادرست از واقعیت‌ها است.

ما مردم را به هزینه کردن در بازی‌هایمان مجبور نمی‌کنیم.در جایی که ما این انتخاب را ارائه می‌دهیم، بسیار مراقب هستیم که هزینه‌های بیش از درآمد را در بازی ترویج ندهیم و اکثر بازی‌بازان FIFA هرگز پول خود را صرف خرید آیتم‌های درون بازی نمی‌کنند.

الکترونیک آرتس در ادامه‌ی این بیانیه اشاره کرد از آن جا که تابستان فعال‌ترین زمان برای FIFA Ultimate Team است، این شرکت اقداماتی را برای افزایش مشارکت بازی‌بازان انجام می‌دهد و به هزینه کردن آن‌ها ارتباطی ندارد. همچنین الکترونیک آرتس اعتقاد دارد که لوت باکس‌های موجود در Ultimate Team به منزله‌ی قمار نیست و اشاره می‌کند برخی از نهادهای نظارتی در بسیاری از کشورها با این ارزیابی موافق هستند.

ما کاملاً مخالف این هستیم که FIFA یا هر یک از بازی های ما به عنوان قمار در نظر گرفته شوند. نهادهای نظارتی در چندین کشور از سراسر جهان به طور علنی اعلام کرده‌اند در مواردی که روش بازپرداخت وجود نداشته باشد، لوت باکس‌ها قمار محسوب نمی‌شوند. ما اعتقاد نداریم که در هیچ یک از دعاوی اخیر که در ایالات متحده یا کانادا تشکیل شده است، شایستگی وجود دارد و اطمینان داریم که دادگاه‌ها موافقت خواهند کرد. اخیراً یک قاضی دادگاه فدرال ایالات متحده پرونده ای را رد و خاطرنشان کرد که فقدان هرگونه ارزش قابل انتقال در دنیای واقعی برای کالاها، آن‌ها را به خارج از قوانین قمار هدایت می‌کند. بنابراین اعتقاد داریم هیچ جنبه‌ای از بازی‌های ما قمار محسوب نمی‌شود.

نظر شما در خصوص سیاست‌های الکترونیک آرتس در مورد گنجاندن لوت باکس‌ها در برخی از بازی‌ها چیست؟ دیدگاه‌های خود را به اشتراک بگذارید.

5
13

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید