شیائومی می‌خواهد اولین گوشی دنیا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را معرفی کند

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
لنز جدید شیائومی

شیائومی اولین شرکتی است که از یک سنسور دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی روی گوشی‌های هوشمند خود استفاده است. این سنسور ساخت شرکت سامسونگ و از نوع ایزوسل (ISOCELLL) است. حالا سامسونگ قصد دارد که اولین سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را معرفی کند و شیائومی بار دیگر اولین شرکتی خواهد بود که از این سنسور روی گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد.

این اطلاعات را وب‌سایت Digital Chat Station لو داده است؛ هرچند که هیچ اشاره‌ای به زمان این اتفاق نشده است. افشاگر مطرح دیگری به نام Ice Universe هم در همین رابطه گفته است که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ دارای پیکسل‌های ۰.۶۴ میکرومتری خواهد بود که کوچکترین پیکسل‌های موجود در بین سنسورهای دوربین هستند.

پیش از این، گزارش‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه سنسور جدید سامسونگ دارای فرمت اپتیکال ۱/۱.۳۷ اینچ خواهد بود و سایزی تقریبا هم‌اندازه سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی موجود (۱/۱.۳۳ اینچ، ۰.۸ میکرومتر) خواهد داشت.

این گزارش‌ها، بخشی از اطلاعات لورفته درباره پرچمدار ZTE Axon 30 بودند که ادعا کرده بودند این گوشی اولین هندست مجهز به این سنسور خواهد بود. اما حالا مشخص شده است که این موضوع صحت ندارد.

افشاگری جدید همچنین ادعا کرده است که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ از ترکیب پیکسلی ۴ در ۱ با خروجی ۵۰ مگاپیکسل و سایز موثر پیکسلی ۱.۲۸ میکرومتر پشتیبانی خواهد کرد. البته در این گزارش به ترکیب پیکسلی ۱۶ در ۱ هم اشاره شده است؛ اما احتمال آن بسیار اندک است.

بهترین گوشی های شیائومی

برای مشاهده ادامه خبر با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

5
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید