۵ عادت مخرب به گوشی هوشمند که باید کنار گذاشت؛ زندگی خود را تباه نکنید!

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
۵ عادت مخرب به گوشی هوشمند که باید کنار گذاشت

اگر بخواهید یکی از دستگاه‌های الکترونیک را در نظر بگیرید که به طور مداوم و در همه وقت به آن وابسته هستید و نمی‌توانید از آن جدا شوید، به احتمال زیاد، گوشی هوشمند است که در تار ‌و ‌پود وجود شما تنیده شده است. ما به دلایل بسیاری به گوشی هوشمند خود وابستگی زیادی پیدا کرده‌ایم و این موضوع واقعا ترسناک است.

ایلان ماسک در این زمینه اظهار داشته که:

دیگر لازم نیست بترسیم که مبادا در آینده به سایبرگ (آدم مکانیکی و بدون هر نوع احساس) تبدیل شویم زیرا همین الان هستیم.

چه بسا اگر پای مسائل کار و زندگی در میان نباشد، چشم از صفحه‌ی گوشی خود برنداریم. و اما نکته مهم این است که چه بسا از تاثیرات مخربی که گوشی‌های هوشمند روی ما اعمال می‌کنند، مطلع نباشیم. در این مقاله به پنج عادت مخرب که تلفن‌های هوشمند بر ما تحمیل می‌کنند اشاره می‌کنیم که باید آن‌ها را کنار بگذاریم. نکته این جاست که ممکن است از همه تأثیرات بدی که تلفن‌های هوشمند روی ما اعمال می‌کنند آگاه نباشیم. در در ادامه این مطلب، پنج عادت به گوشی هوشمند را معرفی می‌کنیم که باید از آن‌ها دوری کرد.

اما اولین موردی که بسیار مهم است: براساس مطالعات بسیاری که انجام شده این موضوع به اثبات رسیده که استفاده‌ بیش از حد از تلفن و اعتیاد به استفاده مفرط از آن باعث ایجاد شرایط روحی و روانی مختلفی از جمله: افسردگی، اضطراب و رفتارهای غیر قابل پیش‌بینی می‌شود که از شخص به طور ناخواسته سر می‌زند. شاید این موضوع کمی ترسناک و حتی عمیق‌تر از آن به نظر برسد اما آیا تا به حال دلهره‌ داشته‌اید که مبادا گوشی همراه خود را برنداشته باشید و همچنین متوجه شده‌اید که در منزل آن را رها کرده‌اید و نگران دور بودن از آن نیستید؟

این استرس شتاب‌زده و مضطربانه امری عادی نیست و باید فکری به حال آن کرد. امروزه در اکثر گوشی‌های هوشمند مدرن، گزینه‌های دیجیتالی مختلف برای سنجش تندرستی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را آزمایش کنید. سعی کنید از تلفن هوشمند خود فاصله بگیرید و اگر سر کار هستید گوشی خود را داخل کمد یا دور از چشم خود قرار دهید. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که افراد در هنگام کار، در صورتی که گوشی همراه خود را نبینند بهره‌وری بیشتری دارند. چه عاملی باعث این تفاوت می‌شود؟ در مجموع تعجب‌آور است.

برای مشاهده ادامه مطلب با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

10
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید