سونی همچنان در حال تلاش برای افزایش تولید پلی‌استیشن ۵ است

۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
پلی‌استیشن ۵

آقای جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر عامل سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment)، در مصاحبه‌ی اخیر خود در مورد موجودی کم پلی‌استیشن ۵ و اقدامات شرکت برای بهبود این وضعیت صحبت کرده است.

از زمان انتشار پلی‌استیشن ۵ در نوامبر سال قبل، موجودی این کنسول به خاطر مشکلات ناشی از Covid-19 بسیار محدود بوده است. شیوع ویروس به قرنطینه شدن بخش‌های زیادی از جهان منجر شده و کاهش تولید قطعات مهمی مانند نیمه رسانا‌ها را به دنبال داشته است. علاوه بر این، قرنطینه شدن مردم نیز سبب افزایش تقاضای دستگاه‌های الکترونیکی خانگی شده است. علاوه بر سونی و پلی‌استیشن ۵، این وضعیت بر روی تولید محصولات شرکت‌های دیگر مانند مایکروسافت و اپل نیز تاثیر قابل توجهی گذاشته است.

جیم رایان ابتدا در مورد دلیل موجودی محدود پلی‌استیشن ۵ توضیح داد:

دلایل متعددی برای علت دسترسی محدود به پلی‌استیشن ۵ وجود دارند. وضعیت تولید به خاطر ویروس کرونا بسیار پیچیده بود و ما مجبور شدیم تا عرضه را فقط به صورت آنلاین انجام دهیم. همچنین عرضه و تقاضا برای نیمه رسانا‌ها نیز در سراسر جهان بسیار محدود است. ما داریم از تامین کنندگان خود درخواست می‌کنیم به ما اجازه دهند تا تولید را افزایش دهیم تا آن‌ها امسال وارد بازار شوند.

بدون تعداد کافی نیمه رسانا، افزایش تولید پلی‌استیشن ۵ کار بسیار سختی خواهد بود. متاسفانه خبر بد این است که طبق پیش بینی‌های شرکت‌های بزرگی مانند اینتل (Intel)، تی‌اس‌ام‌سی (TSMC)، فاکس‌کان (Foxconn) و انویدیا (Nvidia)، کمبود موجودی نیمه‌ رسانا‌ها احتمالا تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

حال باید دید که آیا سونی می‌تواند دستگاه‌های بیشتری را تولید و به بازار عرضه کند یا خیر.

نظر شما چیست؟

20
4
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید