از گیم‌پلی نسخه‌ی VR بازی Resident Evil 4 در رویداد اوکولوس رونمایی شد

۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷

بازی محبوب Resident Evil 4 قرار است به صورت واقعیت-مجازی کامل، بر روی پلتفرم اوکولوس (Oculus) منتشر شود و توسعه‌دهندگان برای تجربه‌ی بهتر بازی‌بازان، برخی تغییرات را در گیم‌پلی و مکانیسم‌های آن ایجاد کرده‌اند.

در جریان رویداد Oculus Gaming Showcase، جزئیاتی در مورد بازی‌های آینده‌ی پلتفرم واقعیت-مجازی اوکولوس منتشر شد. همچنین در جریان این رویداد مشخص شد که نسخه‌ی مخصوص بازی Resident Evil 4 قرار است در دسترس کاربران Oculus Quest 2 قرار گیرد. با این حال شاید خبر مذکور برای طرفداران سری Resident Evil کمی ناامیدکننده باشد؛ چرا که اخیرا شایعات بسیار زیادی در مورد بازی‌سازی نسخه‌ی چهارم منتشر شده بود و طرفداران انتظار یک ریمیک از نسخه‌ی چهارم برای کنسول‌های نسل نهمی را داشتند. در هر صورت اکنون جزئیات بیشتری از گیم‌پلی نسخه‌ی واقعیت-مجازی Resident Evil 4 در جریان رویداد Oculus Gaming Showcase منتشر شده است که در ادامه می‌توانید به مشاهده‌ی آن بپردازید.

بازی Resident Evil 4 که در زمان انتشار خود با استفاده از سیستم دوربین روی شانه نوآور بود، حال قرار است بر روی پلتفرم واقعیت-مجازی اوکولوس با زاویه‌ی دوربین اول شخص دنبال شود. بازی‌بازان می‌توانند با استفاده از کنترلرهای مخصوص Oculus Touch، به روشی کاملا جدید با دنیای Resident Evil 4 تعامل داشته باشند. در این نسخه تمامی آیتم‌ها به صورت فیزیکی برداشته خواهند شد و اسلحه‌ها با حرکت دست بارگیری می‌شوند. همچنین قابلیت استفاده‌ی هم‌زمان از چاقو و اسلحه در دو دست برای بازی‌بازان وجود خواهد داشت. به عقیده‌ی سازندگان، این نسخه می‌تواند پیوند بین دو بازی Resident Evil 4 و Resident Evil Village را بیشتر از قبل نشان دهد.

همچنین نسخه‌ی واقعیت-مجازی Resident Evil 4 یک به‌روزرسان کامل در زمینه‌ی صوتی دریافت کرده است که کیفیت صداهای محیطی را ارتقا داده و بازی‌بازان می‌توانند محل دقیق صداهای ایجاد شده را تعیین نمایند. سرانجام سیستم Inventory دچار تغییرات گسترده شده و بازی‌بازان می‌توانند با استفاده از Inventory شناور، تمامی آیتم‌های خود را به صورت واقعی و کاملا پویا مدیریت نمایند.

Resident Evil 4 VR قرار است در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی به صورت انحصاری بر روی پلتفرم اوکولوس عرضه شود. در پایان شما می‌توانید گیم‌پلی این عنوان را در جریان رویداد Oculus Gaming Showcase مشاهده نمایید:

دانلود ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰p

دانلود ویدئو با کیفیت ۷۲۰p

دانلود ویدئو با کیفیت ۴۸۰p

11
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید