فروش سری Call of Duty به بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه رسید

۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱

براساس اعلام شرکت اکتیویژن (Activision)، فروش سری Call of Duty از زمان عرضه‌ی اولین نسخه در سال ۲۰۰۳ تاکنون به بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه رسیده است.

بدون شک سری بازی‌های Call of Duty محبوبیت بسیار بالایی در نزد بازی‌بازان دارند و هر ساله با انتشار یک نسخه‌ی جدید، آمارهای جالبی از این فرنچایز منتشر می‌شود. اخیراً شرکت اکتیویژن اعلام کرد که تعداد بازی‌بازان عنوان بتل رویال Call of Duty Warzone به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رسید. از طرف دیگر، به‌تازگی اعلام شد که مجموع فروش این مجموعه از مرز ۴۰۰ میلیون نسخه عبور کرده است. به بیان دیگر، این فرنچایز به مدت دو دهه به طور متوسط ۲۲ میلیون نسخه را در هر سال به فروش می‌رساند.

طبق آمار منتشر شده، Call of Duty Modern Warfare 2019 بهترین فروش را در میان بازی‌های این مجموعه داشته است. تا ماه می سال گذشته، حدود ۳۰ میلیون نسخه از این بازی به فروش رفته بود. همچنین بازی‌های Call of Duty: Modern Warfare 3 و Call of Duty: Black Ops در رده‌های دوم و سوم پرفروش‌ترین عناوین این فرنچایز قرار دارند. هر دو بازی مذکور تاکنون بیش از ۲۶ میلیون نسخه را به فروش رسانده‌اند.

فروش ۴۰۰ میلیونی فرنچایز Call of Duty رقم چشمگیری برای اکتیویژن محسوب می‌شود. آمار جدید ثبت شده موجب شد تا Call of Duty به سومین مجموعه‌ی پرفروش تاریخ تبدیل شود و در این راه بر سری Pokemon (با مجموع فروش ۳۸۶ میلیون نسخه‌ای در رده‌ی چهارم)، مجموعه‌ی Super Mario (با فروش ۳۵۰ نسخه‌ای در رده‌ی پنجم) و سری Grand Theft Auto (با فروش ۳۲۰ میلیون نسخه در رده‌ی ششم) غلب کرد. در حال حاضر، فرنچایز Mario با فروش ۶۸۰ میلیون نسخه در رده‌ی اول و سری Tetris با فروش ۴۹۵ میلیون نسخه در رده‌ی دوم پرفروش‌ترین مجموعه بازی‌های تاریخ قرار دارند.

با توجه به این آمار ارائه شده، به نظر می‌رسد موفقیت سری Call of Duty ادامه‌دار باشد. تاکنون ۱۸ نسخه‌ی اصلی از این مجموعه منتشر شده است.

10
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید