به‌زودی بازی‌های بیشتری از قابلیت FPS Boost ایکس باکس پشتیبانی خواهند کرد

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۵
ایکس‌باکس سری ایکس

جیسن رونالد به عنوان مدیر برنامه‌های برند ایکس باکس، اعلام کرد که به‌زودی عناوین بسیاری از قابلیت FPS Boost در ایکس باکس سری ایکس و اس پشتیبانی خواهند کرد.

فارغ از شکست‌ها و تصمیم‌های عجیب ایکس باکس در اوایل نسل هشتم، این برند معروف توانست تا چند قابلیت و تجربه‌ی بسیار ارزشمند را در اختیار کاربرانش قرار دهد که از بین آن‌ها می‌توان به سرویس گیم‌پس و قابلیت پشتیبانی از بازی‌های نسل‌های گذشته اشاره نمود. البته، با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی، مواضع و موقعیت کمپانی‌های بزرگ دستخوش تغییرات مختلفی شد و در کنار خریدهای بزرگی چون بتسدا، مهندسان شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته‌اند تا با بیش از پیش قابلیت پشتیبانی از بازی‌های نسل‌های گذشته را بهتر و کامل‌تر کرده و کاری کنند که پیش از این انجامش تقریباً غیرممکن به‌نظر می‌رسید.

در واقع، شرکت مایکروسافت با معرفی قابلیت FPS Boost، به‌بازی‌بازان بازی‌های نسل‌های پیش این وعده را داد که به زودی قادر خواهند بود تا عناوین مدنظر خود را با نرخ فریم بسیار بهتر، وضوح تصویر بالاتر و در نتیجه گیم‌پلی دلچسب‌تر تجربه کنند. همچنین، لازم به ذکر است که برخی از بازی‌های استودیوهای شرکت مایکروسافت از جمله The Evil Within 2، طی به‌روزرسانی‌های اخیر خود قادر به ارائه‌ی تجربه‌ای بهتر از نظر فنی در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس شدند. برخی از بازی‌های دیگر استودیوی مایکروسافت یعنی Dishonored: Definitive Edition ،Fallout 4 ،Prey ،Fallout 76 و The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition نیز هم‌اکنون به وسیله‌ی به‌روزرسان ماه اخیر خود با نرخ فریم ۶۰ بر روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس اجرا می‌شوند.

از طرفی دیگر، جیسن رونالد (Jason Ronald) به طرفداران ایکس باکس وعده داد که به‌زودی دسته‌ی جدیدی از عناوینی که از نرخ فریم ۶۰ پشتیبانی می‌کنند معرفی خواهد شد. همچنین، با توجه به شواهد و گزارش‌ها، احتمال می‌رود که این عناوین طی یک هفته‌ی آتی معرفی شوند. به‌هر حال، افزایش نرخ فریم در بازی‌های پیشین و به خصوص در عناوینی که برای نرخ فریم ۳۰ ساخته شده‌اند، بدون کمک توسعه‌دهندگان آن عنوان قابل اجرا نیست و حتی در مواردی نیز توسعه‌دهندگان آن بازی هم از انجام چنین چیزی به دلیل مصائب موجود خودداری می‌کنند. اما قابلیت FPS Boost، در این زمینه می‌تواند به‌نوعی یک دستاورد فنی باشد که در آینده بیشتر به آن پرداخته خواهد شد؛ چرا که با استفاده از آن می‌توان حتی بدون دسترسی به توسعه‌دهندگان عناوین مختلف، نرخ فریم آن‌ها را افزایش داد.

نظر شما در این باره چیست؟ نرخ فریم کدام بازی از نسل‌های پیش برای شما آزاردهنده بوده و یا دوست دارید تا کدام عنوان گذشته را با نرخ فریم ۶۰ تجربه کنید؟

20
4
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید