ایکس‌باکس در حال آزمایش xCloud برای رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های اپل است

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳

اگر از مشترکین سرویس Xbox Game Pass Ultimate هستید، این هفته شاید دعوت‌نامه‌ای به دست شما برسد. چرا که ظاهرا ایکس‌باکس به دنبال آغاز فاز آزمایشی سرویس بازی‌های ابری خود برای رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های اپل است.

از فردا، بیستم آوریل، دعوت‌نامه‌ای‌هایی به مشترکین Xbox Game Pass Ultimate در ۲۲ کشور فرستاده خواهد شد. این مشترکین قادر خواهند بود تا ۱۰۰ بازی ایکس‌باکس را بر روی Chrome، Edge و Safari استریم کنند. کسانی که این دعوت‌نامه را دریافت خواهند کرد به یک کنترلر سازگار برای تجربه‌ی تمامی این بازی‌ها نیاز خواهند داشت. البته حدود نیمی از بازی‌ها با کنترل‌های لمسی هم قابل بازی خواهند بود. مدیر ارشد پروژه‌ی xCloud در این باره گفت:

در مراحل اولیه‌ی این بتا، به دنبال بهبود ویژگی‌های xCloud و خلق تجربه‌ای واحد بر روی تمامی پلتفرم‌ها خواهیم بود. هم‌چنین مطمئن خواهیم شد که بازی‌ها در بهترین حالت ممکن اجرا خواهند شد. بازی‌بازان در ۲۲ کشور دعوت‌نامه‌هایی برای این بتا دریافت خواهند کرد. ما با بازخوردها گوش خواهیم داد تا تجربه‌ی بازی‌بازان را بهبود ببخشیم. هم‌چنین به دنبال افزایش پشتیبانی برای دستگاه‌های گوناگون هستیم. دوست داریم تا در ماه‌های آتی، تمام مشترکین Xbox Game Pass Ultimate بتوانند بازی‌های ایکس‌باکس را با شیوه‌های متفاوتی تجربه کنند.

بدون شک سرویس استریم‌ ابری یکی از اهداف اصلی مایکروسافت برای آینده‌ی بازی‌های ویدیویی است. پروژه‌ی xCloud هم مدت‌هاست که جز برنامه‌های مایکروسافت و ایکس‌باکس بوده است. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ بازی بر روی اندروید از این طریق قابل بازی هستند. بازی‌هایی که همگی با کنترلر سازگار بوده و بسیاری هم از کنترل‌های لمسی پشتیبانی می‌کنند.

در حال حاضر ۲۰ کشور در قاره‌های آمریکای شمالی و اروپا به علاوه‌ی کره‌ی جنوبی قادر به استریم بازی‌های ایکس‌باکس هستند. هم‌چنین این سرویس در کشور‌های استرالیا، ژاپن، برزیل و مکزیک در حال آزمایش است. ضمنا فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس‌باکس، اعلام کرده که به دنبال اضافه کردن قابلیت استریم بازی‌ به کنسول‌های ایکس‌باکس هم هست.

13
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید