ناتی داگ هنوز قادر به توسعه‌ی همزمان چند پروژه نیست

۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸

بدون شک ناتی داگ یکی از بهترین استودیوهای بازی‌سازی به شمار می‌رود و تا به حال بازی‌های فوق‌العاده‌ای را توسعه داده است. با توجه به وضعیت کنونی توسعه‌ی بازی‌های AAA، برخی از استودیوهای بزرگ در حال حاضر تلاش می‌کنند تا چند بازی را به طور همزمان و در قالب چند تیم توسعه دهند. با این وجود، ناتی داگ رویه‌ای دیگر را دنبال می‌کند و یکی از مدیران این استودیو به‌تازگی در این باره صحبت کرده است.

آقای ایوان ولز (Evan Wells)، یکی از مدیران استودیوی ناتی داگ، اخیراً در مصاحبه‌ی اخیر خود در خصوص رویکرد این استودیو در قبال توسعه‌ی همزمان چند پروژه صحبت کرد. وی توضیح داد که این استودیو پس از ساخت بازی Uncharted 2 و هنگامی که قرار بود هر دو The Last of Us و Uncharted 3 به طور همزمان توسعه یابند، تلاش کرد تا به توسعه‌ی چندین پروژه بپردازد. اما این مورد ظاهراً بر روی ساخت The Last of Us تاثیر منفی می‌گذاشت و در نهایت رویکرد دیگری را اتخاذ کردند.

آقای ولز در این باره گفت:

ما اولین تلاش خود را برای توسعه‌ی چند پروژه با عنوان The Last of Us امتحان کردیم. هنگامی که ساخت Uncharted 2 به پایان رسید، نیل دراکمن و بروس استرلی کار طراحی بر روی یک چیز را آغاز کردند. آن‌ها پیش از آن‌که بر روی یک عنوان جدید را آغاز کنند، سه الی چهار ماه بر روی یک نسخه‌ی جدید از Jak and Daxter کار کردند. ایده‌ی ما این بود که در قالب چند تیم بر روی چند پروژه کار کنیم، اما در نهایت به این هدف دست پیدا نکردیم.

در آن زمان نیاز بود تا توسعه‌ی بازی Uncharted 3 را به پایان برسانیم و حتی این امکان وجود داشت برخی از منابع The Last of Us حذف شود. ما هرگز به جایی نرسیدیم که دو پروژه‌ی بزرگ را به طور همزمان و کامل توسعه دهیم. حتی امروز نیز این موضوع برای ما صدق می‌کند. قطعاً چند پروژه را در ذهن داریم، اما تنها می‌توانیم بر روی یکی از آن‌ها تمرکز کنیم.

ولز در ادامه توضیح داد که ناتی داگ در هر دوره تنها یک بازی بزرگ در دست توسعه‌ی کامل دارد و پروژه‌های دیگر  در آن زمان ممکن است در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار داشته باشند. وی در این باره گفت:

ما دارای دو پروژه نیستیم که در آن چند صد نفر بر روی آن‌ها کار کنند. ما همواره یک پروژه در مرحله‌ی توسعه‌ی کامل داریم و پروژه‌های دیگر در مرحله‌ی پیش‌تولید یا بعد از آن قرار دارند. ما باید منتظر بمانیم تا پروژه‌ی اصلی کامل شود تا بتوانیم نیروها را برای پروژه‌های دیگر قرار دهیم.

در حال حاضر به نظر می‌رسد استودیوی ناتی داگ چند پروژه در دست ساخت دارد. طبق گزارش اخیر جیسون شرایر، ظاهراً اغلب پروژه‌های این استودیو در حال حاضر در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار دارند. از طرف دیگر نیز بخش چندنفره‌ی بازی The Last of Us Part 2 نیز در دست ساخت قرار دارد و هنوز زمان دقیقی برای عرضه‌ی آن اعلام نشده است.

31
6
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید