کارگردان Days Gone: سونی بیش از حد به امتیازات متاکریتیک اهمیت می‌دهد

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳

جان گاروین (John Garvin)، یکی از کارگردانان بازی Days Gone، اخیراً در صحبت‌های جدید خود گفته است که سونی بیش از حد به امتیازات متاکریتیک اهمیت می‌دهد.

مدتی پیش جیسون شرایر در گزارشی اعلام کرد که ساخت دنباله‌ی بازی Days Gone توسط شرکت سونی لغو شده است. ظاهراً یکی از دلایل عدم اجازه‌ی دنباله‌ی بازی، عدم کسب نمرات خوب نسخه‌ی اول به شمار می‌رود. در همین راستا، یکی از کارگردانان بازی Days Gone در خصوص سیاست سونی و اهمیت زیاد این شرکت به امتیازات متاکریتیک صحبت کرده است.

آقای گاروین اعتقاد دارد که سونی بیش از اندازه به امتیازات متاکریتیک اهمیت می‌دهد. بازی Days Gone اثری در سبک اکشن ماجراجویی جهان باز است که در یک دنیای گرفتار در یک همه‌گیری جریان دارد و اغلب مردم به زامبی تبدیل شده‌اند. این بازی در سال ۲۰۱۹ برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد و در نهایت میانگین نمرات ۷۱ را از سوی متاکریتیک دریافت کرد. از طرف دیگر، این بازی از سوی بازی‌بازان میانگین نمرات ۸٫۳/۱۰ را کسب نمود. ظاهراً طبق گزارش اخیر بلومبرگ، عدم کسب نمرات خوب از سوی منتقدان منجر به این شد تا سونی ساخت دنباله‌ی بازی Days Gone را لغو نماید.

انتقاد اصلی منتقدان از بازی Days Gone به تکراری بودن بیش از حد آن مربوط می‌شد. گاروین نیز البته این مشکل بازی را پذیرفته است. گرچه هنوز مشخص نیست که سونی آیا واقعا به امتیازات متاکریتیک اهمیت بیش از حد می‌دهد یا نه، اما آقای گاروین معتقد است که این موضوع می‌تواند دلیل اصلی عدم تمایل سونی به نشان دادن چراغ سبز برای نسخه‌ی دوم Days Gone باشد. با وجود آن‌که نسخه‌ی اول نتوانست امتیازات خیلی خوبی را کسب نماید، اما بازی‌بازان استقبال خوبی از این بازی داشتند.

بازی Days Gone هم‌اکنون بر روی پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد و در تاریخ ۲۸ اردیبهشت (۱۸ مه) برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

38
4
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید