بخشی از شرکت سگا برای جبران ضررهای مالی فروخته خواهد شد

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵

گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که شرکت سگا (Sega) در تلاش است برای جلوگیری از ضررهای ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، بخش غربی مدیریت محصولات آرکید خود که تحت عنوان Sega Amusements International شناخته می‌شود را به فروش رساند.

با شروع همه‌گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ و محدودیت‌های ناشی از قرنطینه، بسیاری بر این اعتقاد بودند که صنعت بازی‌های ویدئویی می‌تواند از این فرصت بهترین استفاده را ببرد. با این حال به نظر می‌رسد این اوضاع برای شرکت سگا که یکی از تجارت‌های عمده‌ی آن بخش  سرگرمی‌های آرکید به شمار می‌آید، ضررهای فراوانی را به همراه داشته است؛ به طوری که این شرکت در اواخر سال ۲۰۲۰ به فروش بخش مدیریت محصولات آرکید خود در کشور ژاپن پرداخت. حال گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که این شرکت برای جبران ضررهایی که از شیوع ویروس کرونا دریافت کرده، قصد دارد بخش غربی محصولات آرکید خود را نیز به فروش رساند.

بخش آرکید غربی شرکت سگا که به Sega Amusements International معروف است به تازگی توسط آقای پل ویلیامز (Paul Williams) که به مدت ۲۰ سال در شرکت سگا مدیریت همین بخش را بر عهده داشته، خریداری شد و این معامله در مراحل نهایی خود قرار دارد. در واقع شرکت سگا در ماه مارس سال جاری بر روی وب‌سایت Sega Arcade خبر از فروش بخش آرکید غربی خود داده بود.

در حالی که فروش بخش آرکید مستقر در ژاپن که در اواخر سال ۲۰۲۰ رخ داد و به شرکت Genda واگذار شد، سبب گردید که بیش از ۲۰۰ باجه آرکید از مالکیت شرکت سگا در سراسر ژاپن خارج شود اما به نظر می‌رسد فروش بخش Sega Amusements International نتیجه‌ی یکسانی نخواهد داشت؛ زیرا این بخش یک کنترل‌کننده‌ی کامل بر تمامی روند ساخت و ساز محصولات آرکید به شمار نمی‌آمد و تنها در زمینه‌های جانبی به مانند ساخت محصولات آرکید مستقل همراه با تولید ماشین آلات و قطعاتی که به تجارت بیشتر این محصولات کمک کنند، فعالیت داشته است.

با این حال، درست به مانند فروش بخش آرکید ژاپن به Genda که در آن تمام ساختمان‌ها و دستگاه‌ها هم‌چنان برند سگا را خواهند داشت، فروش بخش غربی نیز وضعیت مشابهی دارد. در واقع تمام دستگاه‌های آرکید بخش Sega Amusements International هم‌چنان نشان تجاری شرکت سگا را حفظ خواهند کرد؛ چرا که نام این شرکت برای مشتریانی که سال‌هاست به تجربه‌ی محصولات آرکید می‌پردازند، جذابیت فراوانی دارد. باید در نظر داشت که شرکت Genda تنها در کشور ژاپن فعالیت دارد اما خریدار بخش آرکید غربی، مدیریت تمام محصولات آرکید شرکت سگا در اروپا و آمریکای شمالی را تصاحب خواهد کرد.

با این که شرکت سگا پس از فروش بخش‌های مدیریت آرکید ژاپن و غرب خود اعلام کرد قصد دارد تمرکز بیشتر خود را بر روی توسعه‌ی بازی‌ها برای بازی‌بازان خانگی قرار دهد اما به نظر می‌رسد وضعیت مالی این شرکت، هنوز اجازه‌ی انتشار گسترده‌ی بازی‌های ویدئویی در زمانی نزدیک را نخواهد داد.

13
2
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید