آخرین بهینه‌ساز Cyberpunk 2077 موجب تغییرات آب‌وهوایی در این بازی شده است

۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

پس از بهینه‌ساز بزرگی که به تازگی برای Cyberpunk 2077 منتشر شد، بازی‌بازان متوجه تفاوت آب‌وهوای Night City با گذشته شده‌اند.

عنوان Cyberpunk 2077 با عرضه‌ی ضعیفی که داشت، موجب ناامیدی بسیاری از علاقه‌مندان و منتظران این بازی شد؛ عنوانی که فهرستی طولانی از باگ‌ها و گلیچ‌ها را به همراه داشت، نبود بسیاری از قابلیت‌ها در آن به چشم می‌آمد و گرافیکش هم دلچسب بازی‌بازان نبود. اما سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) تا کنون توانسته است با انتشار چندین بهینه‌ساز، بسیاری از گلیچ‌ها و ایرادات گرافیکی این بازی را برطرف کند.

سی‌دی پراجکت رد اخیرا بهینه‌ساز ۱٫۲۱ را به منظور رفع مشکلات بازی موردبحث منتشر کرد. اما پس از انتشار این بهینه‌ساز، طرفداران Cyberpunk 2077 متوجه نکته‌ی دیگری هم شدند؛ ظاهرا آب‌وهوای Night City کمی بارانی‌تر از گذشته شده است. اگرچه در گذشته هم ممکن بود که در جریان برخی از ماموریت‌های داستانی این بازی شاهد بارش باران باشیم، اما این اتفاق خیلی کم در گیم‌پلی عادی بازی رخ می‌داد. اما ازین پس و با کمک بهینه‌ساز ۱٫۲۱، شاهد بارش باران به صورت تصادفی در بازی خواهیم بود.

یکی از نقاط قوتی که Cyberpunk 2077 پیش از عرضه داشت، سیستم تغییر تصادفی آب‌وهوا بود که البته در پروژه‌ی نهایی و در زمان عرضه، این قابلیت در بازی موردبحث وجود نداشت. شاید سی‌دی پراجکت رد نتوانسته باشد که پیش از عرضه‌ی بازی، توسعه‌ی قابلیت مذکور را به پایان رسانده باشد، اما این استودیو قصد ندارد Cyberpunk 2077 را به حال خود رها کند. در نتیجه پس از عرضه‌ی این بازی، سی‌دی پراجکت رد توسعه‌ی این قابلیت جامانده را به پایان رساند و بهینه‌ساز ۱٫۲۱ را هم فرصت مناسبی برای اضافه کردن آن به بازی دید.

قطعا این موضوع برای بازی‌بازانی که به عناوین سبک Cyberpunk 2077 علاقه‌مند هستند بسیار هیجان اگیز خواهد بود. بارش باران و انعکاس نور چراغ‌ها در کف خیس خیابان، شناخته‌شده‌ترین تصویر از این سبک از بازی‌ها به شمار می‌آید و همین تغییر کوچک، باعث غرق شدن هرچه بیشتر بازی‌بازان در جریان بازی می‌شود.

Cyberpunk 2077 در حال حاضر برای گوگل استادیا، رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس بوده و همچنین نسخه‌هایی از آن هم برای کنسول‌های نسل جدید در دست توسعه است.

27
3
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید