مادربرد MEG Z590I UNIFY و اورکلاک خیره کننده ۷۱۵۶ مگاهرتز رم

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳

مادربرد های سری UNIFY ساخته شده اند تا رکوردها را جابجا کنند. مادربرد MSI MEG Z590I UNIFY به عنوان یک فلفل ریز به خوبی سنت سری UNIFY را در اورکلاک رم یدک می کشد. جدیدترین اورکلاک انجام شده با مادربرد MSI MEG Z590I UNIFY و رم Kingston نتیجه ای خیره کننده دارد.


اورکلاکر تایوانی KOVAN YANG در سه دسته رکورد جهانی، امتیاز جهانی و امتیاز محصولات مشابه توانست در صدر جدول قرار گیرد. این اورکلاکر توانست با رم HyperX Predator DDR4 RGB شرکت Kingston و البته مادربرد رکوردشکن MSI MEG Z590I UNIFY به فرکانس خیره کننده ۷۱۵۶ مگاهرتز دست یابد.

این رکورد شکنی در حالی رخ داد که دفع حرارت پردازنده و رم به نیروژن مایع واگذار شده بود. پردازنده Core i9-11900KF اینتل برای این رکورد شکنی نزدیک به ۵۸ درصد آندرکلاک شده بود تا رم ها توانایی تحمل این توان را داشته باشند. با کاهش فرکانس پردازنده از ۳٫۵ گیگاهرتز به ۱۴۹۰٫۸۵ مگاهرتز، وقت اورکلاک رم تک کانال فرا رسیده بود. تایمینگ رم برای پاسخگویی مناسب در این شرایط بروی ۲-۶۳-۶۳-۶۳-۵۸ تنظیم شد تا برای اول شدن از سد فرکانس ۷۰۷۲ مگاهرتز اورکلاکر TSAIK عبور کند. نکته جالب این است که هم رتبه اول اورکلاک رم و هم رتبه دوم مربوط به این مادربرد است.

در نهایت این مادربرد قدرتمند و خاص MSI است که با قدرتنمایی امکان افزایش فرکانس را به رم های HyperX Predator DDR4 RGB می دهد. همانطور که بارها به آن اشاره کردیم، مادربردهای سری UNIFY بهینه سازی های گسترده ای را در ساختار تجربه می کنند تا شرایط برای بالاترین فرکانس و سخت ترین بار کاری مهیا باشد. گفتنی است که بهینه سازی ساختاری PCB مادربرد MSI MEG Z590I UNIFY حتی از MEG Z590 GODLIKE و MEG Z590I ACE هم برای MSI دشوار تر است زیرا این مادربرد دارای PCB با ساختار ۱۰ لایه با مس بیشتر است تا دقت در پیمایش جریان مثال زدنی باشد.

 

5
1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید