جزئیات به‌روزسان جدید سیستم عامل کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شد

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
پلی‌استیشن 5

شرکت سونی ساعاتی پیش اعلام کرد که جدیدترین به‌روزرسان کنسول پلی‌استیشن ۵ که تغییرات گسترده‌ای را به همراه دارد، فردا در اختیار داندگان آن قرار خواهد گرفت.

در واقع، این به‌روزرسان با اعمال تغییرات متعدد به اولین به‌روزرسان گسترده‌ی سیستم عامل پلی‌استیشن ۵ تبدیل می‌شود و دارندگان این کنسول نیز در روز آتی قادر به دریافت و نصب آن خواهند بود. از طرفی دیگر، از جمله قابلیت‌های پرتقاضا که توسط این به‌روزرسان به سیستم عامل کنسول پلی‌استیشن ۵ اضافه خواهد شد، می‌توان به قابلیت ذخیره‌ی دیتای بازی‌ها در هارد دیسک اکسترنال اشاره کرد که با توجه به فضای ۶۴۰ گیگابایتی این کنسول و نبود حافظه‌های M2 اکسترنال اختصاصی برای آن، می‌تواند به قابلیتی کلیدی و پرکاربرد در پلی‌استیشن ۵ تبدیل شود. البته، لازم به ذکر است که اجرای بازی‌ها به صورت مستقیم از طریق هارد دیسک اکسترنال میسر نیست و حتی نمی‌توان دیتای بازی‌ها را به صورت مستقیم برروی آن‌ها دانلود کرد و این قابلیت صرفاً جهت انتقال داده‌ها کاربرد خواهد داشت.

اما به عنوان قابلیت جدید بعدی این به‌روزرسان می‌توان به افزوده‌شدن امکان استریم بازی‌ها از طریق Share Play به صورت میان نسلی اشاره کرد. در واقع، کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ پس از دریافت این به‌روزرسان قادر خواهند بود تا بازی خود را به صورت استریم مستقیم در اختیار دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار دهند و آن‌ها نیز به وسیله‌ی کنترلر خود می‌توانند از این طریق به تجربه‌ی عناوین پلی‌استیشن ۵ به صورت استریم بپردازند.

علاوه بر موارد فوق، منوی اصلی بازی نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد و در کنار آسان‌تر شدن دسترسی و اعمال تغییرات در بخش Library و محیط سیستم عامل پلی‌استیشن ۵، قابلیت غیرفعال کردن چت‌ها هنگام تجربه‌ی بازی نیز به آن افزوده می‌شود. در کنار این موارد، قابلیت‌های به‌روزرسانی خودکار در حالت Rest Mode نیز به دیگر قابلیت جدید این کنسول تبدیل می‌شود. همچنین، پس از دریافت این به‌روزرسانی قادر خواهید بود تا تصاویر و ویدیوهای ثبت شده در هنگام دریافت تروفی‌ها را به تروفی‌های طلایی و یا پلاتینیوم محدود کرده و یا به صورت دلخواه تغییراتی را در آن اعمال کنید. در نهایت نیز شاهد اعمال تغییرات در بخش Trophy Stats خواهیم بود و امکان مشاهده‌ی روند دریافت تروفی‌ها به صورت یکجا برای شما نمایان خواهد شد.

این به‌روزرسان فردا در اختیار دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار می‌گیرد.

32
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید