بهترین مادربرد های ۲۰۲۱ مناسب برای پردازنده های ای ام دی

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
بهترین مادربردها برای پردازنده های ای ام دی

قبلاً در رابطه با انتخاب بهترین پردازنده‌ها و بهترین کارت‌های گرافیک گیمینگ در تکفارس صحبت کردیم و اکنون می‌خواهیم در رابطه با یکی دیگر از اجزای اصلی سیستم کامپیوتر صحبت کنیم. هفته گذشته بهترین مادربرد های گیمینگ مناسب برای پردازنده اینتل را معرفی کردیم و حالا نوبت آن است که در رابطه با بهترین مادربردهای مناسب برای پردازنده‌های ای ام دی صحبت کنیم.

اگرچه انتخاب بهترین کارت گرافیک و بهترین پردازنده بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، انتخاب بهترین مادربرد برای گیمینگ نیز بسیار اهمیت دارد. تقریباً تمام قطعات کامپیوتر شما به مادربرد متصل می‌شود. در واقع این مادربرد است که به شما اجازه می‌دهد از چه نوع پردازنده یا کارت گرافیک با چه نوع سوکتی استفاده کنید.

چند نکته برای خرید مادربرد

 • اول پردازنده مناسب را انتخاب کنید: سپس مادربردی را برگزینید که درگاه سوکت مناسبی برای پردازنده شما داشته باشد.
 • برد کوچک‌تر+درگاه و ویژگی‌های کمتر: مادربردها در سه اندازه ساخته می‌شوند. از بزرگ‌تر به کوچک‌تر به‌ترتیب ای تی اکس، میکرو ای تی اکس و مینی ای تی اکس نام دارند. کاربران می‌توانند از یک شاسی کوچک‌تر برای برد مینی یا میکرو استفاده کند، اما از طرفی شاید درگاه‌های کمتری برای رم و … گیرتان بیاید.
 • اگر واقعاً نیازمند وای‌فای و درگاه‌های پرسرعت هستید آن را خریداری کنید: اگر اینترنت باسیم دارید، لازم نیست پول اضافی برای اینترنت بی‌سیم پرداخت کنید.

برای مشاهده ادامه مقاله با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

1
1
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • «از بزرگ‌تر به کوچک‌تر به‌ترتیب ای تی اکس، میکرو ای تی اکس و مینی ای تی اکس نام دارند.»
  طوری‌که شما نوشتید اصلاً نمی‌شه فهمید که «ای» یعنی چی. اندازه‌ی بوردهای مرسوم به این ترتیب هست:
  ATX > Micro-ATX > Mini-ITX
  یعنی اِی تی اکس، مایکرو اِی تی اکس، و مینی آی تی اکس.

  2
  2