شایعه: کونامی حق امتیاز مجموعه‌ی Metal Gear Solid را واگذار خواهد کرد

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲

موضوع واگذاری حق امتیاز مجموعه‌ی Metal Gear Solid به شرکت مایکروسافت، شایعه‌ای است که اخیراً توسط یکی از کاربران مشهور ردیت منتشر شد و همزمان بودن آن با خبر همکاری هیدئو کوجیما و ایکس‌باکس، باعث شد تا یک پادکست معمولی نتایجی جنجالی داشته باشد.

امروزه شایعات فراوانی پیرامون شرکت کونامی (Konamai) که زمانی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین استودیوهای بازی‌سازی به شمار می‌آمد شنیده می‌شود. در واقع، چندی پیش بود که شایعه‌هایی مبنی بر واگذاری حق امتیاز مجموعه‌ی Silent Hill به استودیوی بلوبر (Bloober) و یک استودیوی برجسته‌ی ژاپنی شنیده می‌شد و پیش از آن نیز مواردی مشابه را در مورد مجموعه‌های Metal Gear Solid و Castlevania شنیده بودیم. به هر حال، پس از سکوت خبری کوتاه، بار دیگر شایعه‌ی واگذاری حق امتیاز مجموعه‌ی Metal Gear Solid توسط جرمی پنتر (Jeremy Penter) شنیده شد و وی در یک پادکست ویدیویی اعلام کرد که شرکت کونامی ظاهراً چنین تصمیمی گرفته است و در میان صحبت‌هایش نیز اشاراتی به نام مایکروسافت داشت که حساسیت این پادکست بیش از اندازه بالا رفت و باعث جنجال شد.

اگرچه همچنان باید این موضوع را به عنوان یک پرونده‌ی مبهم درنظر گرفت، اما توضیحات تکمیلی او در ردیت می‌تواند جالب توجه باشد. وی چنین اظهار داشته است که:

من از منابع مختلف مطلع شدم که آیپی Metal Gear هم‌اکنون آماده‌ی واگذاری از سوی کونامی است. به همین دلیل است که در این پادکست ویدیویی در مورد آن بحث کردم. در واقع، همین موضوع باعث شد که بحث خریداری شدن آن توسط مایکروسافت پیش بیاید (با پول همه چیز ممکن است!). به هر حال، این موضوع ببشتر به آیپی متال گیر مربوط است تا به هیدئو کوجیما (اشاره به ساخت بازی توسط کوجیما برای ایکس باکس).

البته، همان‌طور که اشاره شد، اخیراً شایعاتی در مورد امضای قرارداد شرکت کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) و شرکت مایکروسافت در زمینه‌ی ساخت بازی شنیده می‌شود. همچنین، به‌نظر می‌رسد که این تصمیم هیدئو کوجیما به دنبال رد کردن پروژه‌ی آینده‌ی او توسط شرکت سونی صورت گرفته که به خودی خود عجیب به‌نظر می‌رسد. به هر حال، طبعاً تمامی سرنخ‌هایی که امروزه به دستمان می‌رسد، احتمالاً در مراسم E3 2021 به نقطه‌ی نهایی خود وصل می‌شوند و در آن زمان می‌توانیم اخبار‌های رسمی را رصد کرده و از محتوای آن‌ها آگاه شویم.

 

33
2
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید