رابط کاربری کاملا از عنوان Abandoned حذف می‌شود

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳

توسعه‌دهندگان در بلوباکس گیم استودیو (Blue Box Game Studios)، پیوسته جزئیات بیشتری را از پروژه‌ی ساخت عنوان Abandoned، که چند روز پیش معرفی شد، در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. برخلاف تریلر معرفی این عنوان که چند روز پیش منتشر شد، برای مشاهده‌ی تریلر گیم‌پلی این عنوان شوتر ژانر وحشت، باید تا ماه ژوئن و رویداد E3 منتظر ماند.

استودیو بلوباکس از سال ۲۰۱۵ تا کنون با شرکت سونی (Sony) همکاری داشته است. با این وجود، توسعه‌دهندگان این استودیو در حال حاضر نمی‌توانند به بحث درباره‌ی انحصاری بودن یا نبودن عنوان Abandoned و یا برنامه‌هایشان برای چندپلتفرمی کردن این بازی در آینده بپردازند. در عوض، حسن کاهرامان (Hasan Kahraman)، رئیس استودیو بلوباکس، در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت Gamer.nl داشت، از تلاش توسعه‌دهندگان این استودیو برای شباهت هرچه بیش‌تر گیم‌پلی این بازی به واقعیت گفت.

آقای کاهرامان از شروع ساخت بازی Abandoned از سال ۲۰۱۷ گفت و هدف ساخت این بازی را، توسعه‌ی چیزی بسیار خاص عنوان کرد؛ چیزی متفاوت از بازی‌های اول شخصی که امروزه بازار بازی‌های ویدئویی را اشباع کرده‌اند. به گفته‌ی ایشان، بازی‌بازان در همه‌ی صحنه‌ها متوجه واقع‌گرایی چشمگیر این بازی خواهند شد.

آقای کاهرامان اظهار داشت که برای ساخت عنوان Abandoned، از موتور Unreal Engine 4 استفاده می‌شود و تیم توسعه‌ی این بازی برای روان‌تر شدن انیمیشن‌های شخصیت‌ها، تمام تلاش خود را می‌کند. همچنین در راستای واقع‌گرایانه‌تر شدن بازی، رابط کاربری به صورت کلی از این بازی حذف خواهد شد؛ ازین رو، بازی‌بازان باید شخصا خشاب و تعداد تیرهای خود را بررسی کرده و برای جلوگیری از ایجاد عفونت، به تمیز کردن زخم‌هایشان بپردازند. این موضوع، ممکن است تا حدودی باعث رخ دادن مواردی غیرعادی در گیم‌‌پلی بازی شود. به عنوان مثال، اگر پای شخصیتی که کنترل می‌کنید زخم شود، زمین می‌خورید و اسلحه از دستتان رها می‌شود. در این صحنه، شما دو انتخاب خواهید داشت؛ اینکه فورا جلوی خونریزی و آسیب بیشتر را بگیرید، یا اینکه تفنگی برداشته و ابتدا کار دشمنتان را تمام کنید.

تشنگی و گرسنگی هم در این بازی نقشی اساسی را ایفا می‌کنند. بازی‌باز باید برای تامین غذای خود، به شکار حیوانات وحشی بپردازد. اگرچه، منابع غذایی که از کاوش در جهان بازی به دست می‌آورید هم کاملا برای این منظور کارآمد خواهند بود. علاوه‌بر این، اگر از آب آلوده و یا غذاهای فاسد استفاده کنید، شخصیتی که کنترل می‌کنید بیمار خواهد شد.

درست پس از معرفی عنوان Abandoned، این شایعه که بازی موردبحث عنوانی AAA از هیدئو کوجیما (Hideo kojima) است بسیار موردتوجه قرار گرفت. آقای کاهرامان در واکنش به این موضوع، به این نکته اشاره کرد که معتقد است این شایعات و نظریه‌های غلط طرفداران، به بازی‌ای که آقای کوجیما در حال کار روی آن است لطمه خواهد زد. همچنین، رئیس استودیو بلوباکس از اینکه بسیاری از بازی‌بازان عنوان Abandoned را با عناوین اخیر سری Resident Evil مقایسه می‌کنند هم ابراز ناراحتی کرد. طبق ادعای آقای کاهرامان، این عنوان چیزی کاملا متفاوت خواهد بود.

براساس برنامه‌ریزی‌های قبلی، بازی Abandoned اواخر سال جاری میلادی و به صورت انحصاری، برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

17
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید