احتمالا سرویس PlayStation Now برای کاربران هندی در دسترس قرار گیرد

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲

گزارش‌های منتشر شده‌ی اخیر نشان می‌دهند که شرکت سونی قصد دارد در کنار سایر اقدامات خود، سرویس PlayStation Now را برای کاربران هندی به صورت گسترده در دسترس قرار دهد.

سونی از سال ۲۰۱۴ سرویس اشتراک بازی خود یعنی PlayStation Now را که یکی از رقبای جدی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) شرکت مایکروسافت به شمار می‌آید، راه‌اندازی کرد و حال به نظر می‌رسد با وارد شدن به نسل نهم، سونی قصد دارد سرویس خود را به صورت گسترده‌تر در اختیار کاربران کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ قرار دهد.

در سال گذشته شاهد آن بودیم که برخی از برنامه‌های سونی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ و سرویس‌های اشتراکی آن به دلیل همه‌گیری ناشی از ویروس کرونا با تاخیر مواجه شدند. با این حال گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که شرکت سونی همچنان برنامه‌ی گسترش بین‌المللی خدمات سرویس PlayStation Now خود را دنبال خواهد کرد و این سرویس به صورت گسترده در دسترس کاربران بیشتری از جمله بازی‌بازان کشور هند قرار خواهد گرفت. با این حال به نظر می‌رسد هنوز موانعی پیش روی شرکت سونی برای تحقق این هدف وجود داشته باشد.

بر اساس گزارشی از وب‌سایت IGN India، شرکت سونی در حال برنامه‌ریزی برای گسترش سرویس PlayStation Now برای کاربران هندی است و در کنار آن قصد دارد تبلیغات ابتکاری برای معرفی بهتر عناوین خود را در دستور کار قرار دهد. همچنین سایر اقدامات مربوط به Play At Home و گسترش سرویس پلی‌استیشن پلاس (PlayStation Plus) برای کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ در هند نیز محتمل به نظر می‌رسد.

با این حال، شرکت سونی برای گسترش سرویس‌های خود در هند مشکلاتی را خواهد داشت. شاید بتوان گفت یکی از اصلی‌ترین موانع، کمبود شدید کنسول پلی‌استیشن ۵ در کشور هند است. هنگامی که کنسول پلی‌استیشن ۵ برای نخستین بار در هند عرضه شد، تنها ۴ هزار واحد از آن وارد شده بود و همگی نسخه‌های استاندارد بودند که به سرعت فروخته شدند. با این که شرکت سونی در تلاش است تا مشکل کمبود کنسول در هند را برطرف سازد اما تاکنون در رفع نسبی نیاز خریداران موفق نبوده است.

مسئله‌ی مهم دیگری که شرکت سونی در هند با آن مواجه خواهد بود، نحوه‌ی قیمت‌گذاری عناوین انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ است. طبق گزارش‌های مالی منتشر شده، بازی‌هایی به مانند Sackboy: A Big Adventure و Demon’s Souls در مقایسه با عناوین انحصاری نسل هشتمی هم‌چون Spider-Man: Miles Morales فروش بسیار کمتری را داشته‌اند که دلیل اصلی آن به قیمت بالای عناوین انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ اشاره دارد. حتی برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که دو عنوان انحصاری آینده‌ یعنی PS5 Ratchet & Clank: Rift Apart و Returnal به علت قیمت بالا، تنها کمتر از صد واحد پیش‌خرید شده‌اند. در حالی که عناوین انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ با قیمت ۴ هزار روپیه فروخته می‌شدند، اما فروشگاه‌های هندی بازی‌های انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ را با قیمت بالای ۵ هزار روپیه می‌فروشند که همین امر منجر به کاهش استقبال بازی‌بازان هندی از این عناوین شده است.

13
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید