کوانتیک دریم در پرونده‌ی شکایت علیه این استودیو پیروز شد

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

پس از گذشت سه سال از ایجاد پرونده علیه استودیوی کوانتیک دریم (Quantic Dream)، این استودیو اخیراً پیروزی خود را در این پرونده اعلام کرده است.

در سال ۲۰۱۸ میلادی، سه نشریه‌ی فرانسوی Canard PC، Le Monde و Mediapart گزارش‌هایی در خصوص وجود فشار کاری و کرانچ روی کارمندان استودیوی کوانتیک دریم منتشر کردند. استودیوی مشهور کوانتیک دریم، سازنده‌ی بازی‌های Fahrenheit, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human و Heavy Rain به شمار می‌رود. طبق گزارش نشریه‌ی Canard PC، کارمندان این استودیو تحت فشار کاری طولانی مدت قرار می‌گرفتند و مدیر آن حدود ۶۰۰ عکس نامناسب از آن‌ها را به صورت ویرایش شده و مانند یک نازی قرار داده بود. این موضوع تقریباً به امکان انحلال استودیو منجر می‌شد. همچنین موجب شد تا شکایت‌هایی علیه این استودیو انجام شود. با این حال، دیوید کیج (David Cage) به عنوان رئیس استودیوی کوانتیک دریم، این اتهامات را قویاً رد کرد.

پس از سال‌ها سرانجام در تاریخ ۷ آوریل ۲۰۲۱، دادگاه تجدیدنظر پاریس به نفع کوانتیک دریم حکمی را صادر کرد. در همین راستا، کوانتیک دریم بیانیه‌ای را صادر و وجود هرگونه جو مسموم در استودیو را رد کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

آخرین مدرک مورد نیاز برای اثبات عدم وجود فضای مسموم یا تبعیض در فضای کاری استودیو مشخص شد. در سال‌های اخیر بازرسی‌های متعددی توسط سرویس‌های دولتی از ما انجام شد. با این حال، حتی یک مدرک هم پیدا نشد که نشان بدهد استودیوی کوانتیک دریم با بی‌نظمی مدیریتی مواجه بوده است.

بیش از ۱۰ هزار توییت در طی چند روز توسط یک حساب کاربری در توییتر ارسال شد؛ با این هدف که ادعاهای مطرح شده علیه این شرکت در راس موتورهای جستجوگر قرار گیرد. شواهدی وجود دارد که تعداد بسیار کمی از افراد در پشت این اقدامات هستند که هدف آن‌ها تخریب عمدی چهره‌ی استودیو و آسیب رساندن به نفرات تیم است.

همچنین دیوید کیج در مصاحبه‌ای IGN اعلام کرد که همه‌ی اتهامات وارد شده به استودیوی کوانتیک دریم کاملا رد شده‌اند و مشخص شد که همه‌ی آن‌ها نادرست بوده‌اند. آقای کیج پیش‌تر اعلام کرده بود که در سال ۲۰۲۱ اخبار جدیدی از پروژه‌های این استودیو منتشر خواهد شد.

16
1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید