علت اصلی اختلالات موجود در کلاب هاوس چیست؟ فیلتر از سوی ایران؟

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
اختلال کلاب هاوس

به گفته کاربرانی که از برنامه محبوب کلاب هاوس استفاده می‌کنند، مشترکان ایرانسل و همراه اول از شب گذشته امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی را ندارند. پیگیری‌هایی که با اپراتور‌های ایرانسل و همراه اول انجام دادیم، نشان داد که آن‌ها هنوز هیچ بخشنامه‌ای مبنی بر فیلتر کردن این شبکه اجتماعی محبوب دریافت نکرده اند.

اگرچه بسیاری از کاربرانی که از سیم کارت ایرانسل استفاده می‌کنند، نمی‌توانند بدون فیلترشکن به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کنند، سعید عسگری که مدیر روابط عمومی ایران است، اعلام کرد که تاکنون گزارش روشنی مبنی بر فیلتر کردن کلاب هاوس را دریافت نکرده اند.

مقامات آگاه و افراد مطلع در اپراتور همراه اول نیز پس از قطع شدن دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس اطلاع داده اند که این مشکل مقطعی است. از آنجایی که برنامه کلاب هاوس یک برنامه جدید است، برخی از کاربران در دسترسی به سرور‌های این شبکه اجتماعی با مشکل روبرو شده اند. این مشکلات شب گذشته برطرف شد و در حال حاضر هیچ بخشنامه‌ای برای فیلتر کردن کلاب هاوس ارسال نشده است.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در مصاحبه با شرق گفت:

اختلال در دسترسی به این برنامه در اپراتور‌های تلفن همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران به ما گزارش شده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که گزارش‌ها درست هستند. آنچه که می‌توانیم بگوییم این است که ادامه این اختلالات طبیعی نیست.

هادیان خاطرنشان کرد که آنچه ما می‌دانیم این است که به هیچ وجه در مورد فیلتر کردن کلاب هاوس با کارگروه تعیین مصادیق بحث نشده است. در حال حاضر، هنوز مشخص نیست که آیا حکمی در مورد این برنامه در دادگاه صادر شده است یا خیر. همچنین، هیچ حکمی به وزارت ارتباطات ارائه نشده است.

برای مشاهده ادامه خبر با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید

6
5
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید