دنیای عجیب و غریب؛ نقدها و نمرات بازی Oddworld: Soulstorm منتشر شد [به‌روزرسانی]

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷

به تازگی جدیدترین نسخه از سری Oddworld با نام Oddworld: Soulstorm منتشر شده است. این بازی که در حال حاضر بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس است، نتوانسته نمرات چندان خوبی را به دست آورد. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این بازی می‌اندازیم.

Oddworld: Soulstorm یک بازی در سبک پلتفرمینگ بوده که بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی منتشر شده است. همانند نسخه‌های قبلی سری Oddworld، اینجا هم با یک Side-Scroller طرف هستیم. Abe، پروتاگونیست سری، در این بازی بازگشته تا دوستان خود را از بردگی نجات دهد. رویدادهای Oddworld: Soulstorm دنباله‌ی مستقیم بر Oddworld: New ‘n Tasty هستند.

بازی در گیم‌پلی خود الهامات زیادی از Abe’s Exoddus و Munch’s Oddysee گرفته است. یکی از مکانیک‌های جدید بازی، قابلیت لوت و Craft آیتم‌های جدید و متنوع است. سیستم Quarma هم دستخوش تغییراتی شده است. این بازی خطی بوده، اما شامل ناحیه‌ی هاب بزرگی می‌شود. از این ناحیه می‌توان برای دسترسی به مراحل گوناگون استفاده کرد. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات Oddworld: Soulstorm می‌اندازیم.

Destructoid 8.5/10

قطعا Oddworld: Soulstorm مشکلاتی دارد. مشکلاتی که تاثیر خود را بر روی تجربه‌ی شما می‌گذارند. با این حال بازی‌های کمی هستند که کار سری Oddworld در سال ۲۰۲۱ را انجام می‌دهند.

Worth Playing 8/10

Oddworld: Soulstorm سری Oddworld در بهترین حالتش است. این بازی خلاقانه، هوشمندانه، خنده‌دار، لذت‌بخش و به طرز غافلگیرکننده‌ای درگیرکننده است. گیم‌پلی بازی در عین سادگی جذاب است. اگر طرفدار پازل پلتفرمرها هستید، توصیه می‌کنم اول New n’ Tasty را تجربه کنید. با این حال Soulstorm هم دنباله‌ی قدرتمندی است. تجربه‌ی این بازی خصوصا اگر بر روی پلی‌استیشن هستید توصیه می‌شود. چرا که این بازی یکی از عناوین رایگان پلی‌استیشن پلاس در روز عرضه است.

Jeuxvideo 7.5/10

Abe بدون شک با ماجرایی برگشته که در حد و اندازه‌ی استانداردهای این فرنچایز است. بازی پر از چالش‌های جذاب و تله‌های سادیستیک است. با این حال Oddworld: Soulstorm خالی از مشکل هم نیست. مشکلاتی مثل دوربین و هوش مصنوعی ضعیف مانع تبدیل شدن آن به اثری عالی می‌شوند. در نهایت باید گفت Soulstorm یک ماجراجویی دلچسب است.

Screen Rant 7/10

گیم‌پلی تکراری Oddworld: Soulstorm آن را به بازی بدی تبدیل نمی‌کند. با این حال گستره‌ی افرادی که از آن لذت خواهند برد را به شدت کاهش می‌دهد. داستان و جلوه‌های بصری بازی تحسین برانگیز بوده و بخش زیادی از جذابیت‌های بازی را تشکیل می‌دهد. هواداران سری Oddworld و پلتفرمرهای دو-بعدی ناامید نخواهند شد. اما بازی برای مجاب کردن سایر بازی‌بازان چندان موفق نخواهد بود.

VGC 6/10

Oddworld: Soulstorm پیشرفتی بر تمام المان‌های نسخه‌های قبلی این سری است. با این حال این مهم هم بزرگ‌ترین نقطه قوت آن و هم بزرگ‌ترین منبع مشکلاتش است. پیچیدگی و تنوع مراحل آن در کنار گوناگونی ابزارهای Abe حقیقتا عالی هستند. با این حال بسیاری از سیستم‌های بازی به خوبی کنار یکدیگر چفت نمی‌شوند. در نهایت تجربه‌ای را داریم که ابدا آن طور که باید و شاید سرگرم‌کننده نیست.

Push Square 4/10

Oddworld: Soulstorm خود را به خوبی ارائه داده و نشان‌دهنده‌ی بینش این سری است. با این حال به عنوان یک بازی مدرن در سال ۲۰۲۱، این اثر ابدا آن چیزی که باید باشد نیست. انجام ساده‌ترین مانورها در این بازی می‌تواند کار دشواری باشد. برخی از ویژگی‌های جدید کارآمد نیستند. تعدادی از مراحل هم شما را تا مرز خاموش کردن کنسول‌تان پیش می‌برند. این‌ها را با هوش مصنوعی ضعیف و باگ‌های زیاد ترکیب کنید. طرفداران سری قطعا از این بازی کلاسیک خشنود خواهند شد. با این حال Oddworld: Soulstorm در جذب طرفداران جدید ابدا موفق نیست.

میانگین نمرات بازی در متاکریتیک

بازی Oddworld: Soulstorm در حال حاضر بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

26
8
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید