به عقیده‌ی کارگردان Resident Evil: Village، قابلیت ۳D Audio از آینده‌ی این سبک از بازی‌ها جدایی‌ناپذیر است

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳

عنوان Resident Evil Village کم‌تر از یک ماه دیگر عرضه خواهد شد. این بازی اسرارآمیز، جادوی خاص سری Resident Evil را که باعث شده است این سری تا کنون محبوبیت خود را حفظ کند، به همراه خواهد داشت. همانند سایر عناوین سبک وحشت، در ساخت این بازی هم بر روی صداگذاری‌ها تمرکز زیادی شده است. موریماسا ساتو (Morimasa Sato)، کارگردان بازی Resident Evil Village، از قابلیت صدای سه‌بعدی (۳D Audio) این بازی بر روی پلی‌استیشن ۵ و  همچنین از علاقه‌ی شخصی‌اش به این قابلیت می‌گوید.

در آخرین شماره از مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن (شماره‌ی ۱۸۷، می ۲۰۲۱)، آقای ساتو قابلیت صدای سه‌بعدی را، مخصوصا برای عناوین سبک وحشت، بسیار بااهمیت خواند و اظهار داشت که بسیار تحت تاثیر قابلیت مذکور قرار گرفته است. وی همچنین به این نکته اشاره کرد که معتقد است قابلیت ۳D Audio، یک قابلیت بسیار کارآمد بوده و باید در آینده مورد استفاده قرار گیرد:

برای عنوانی همچون Resident Evil Village، که در آن جستجو و کاوش از ارکان اصلی گیم‌پلی به حساب می‌آید، قابلیت صدای سه‌بعدی بسیار کارآمد خواهد بود. می‌توانید در دموی مایدن (Maiden Demo)، هنگام شنیدن صدای قدم‌های ساکنین قلعه وقتی از پله‌ها بالا می‌روند و یا صدای چیزی که در تاریکی سرداب حرکت می‌کند، این قابلیت را تجربه کنید… تاثیر فناوری صدای سه‌بعدی در ساخت صدایی باورپذیرتر، چیزی فراتر از انتظارات من بود. ایجاد حس حضور داشتن چیزی در پس صفحه‌نمایش، نکته‌ای بسیار ضروری در ساخت عناوین سبک وحشت به حساب می‌آید. درنتیجه شخصاً معتقد هستم که قابلیت صدای سه‌بعدی، از آینده‌ی این سبک از بازی‌ها جدایی‌ناپذیر خواهد بود.

عنوان Resident Evil Village در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ (۷ می ۲۰۲۱) عرضه خواهد شد. علاوه بر دموی مایدن (که می‌توانید بر روی پلی‌استیشن ۵ قابلیت صدای سه‌بعدی را در آن تجربه کنید)، دومین دموی این بازی هم به‌زودی منتشر می‌شود. همچینین رویدادی هم با تمرکز بر روی این بازی برای تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ (۱۵ آوریل ۲۰۲۱) برنامه‌ریزی شده است.

22
1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید