بهترین مادربرد های ۲۰۲۱ مناسب برای پردازنده های اینتل

۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
بهترین مادربردهای ۲۰۲۱ برای اینتل

اگرچه انتخاب بهترین کارت گرافیک و بهترین پردازنده بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، انتخاب بهترین مادربرد برای گیمینگ نیز بسیار اهمیت دارد. تقریباً تمام قطعات کامپیوتر شما به مادربرد متصل می‌شود. در واقع این مادربرد است که به شما اجازه می‌دهد از چه نوع پردازنده یا کارت گرافیک با چه نوع سوکتی استفاده کنید.

در این مقاله، بهترین مادبردهای گیمینگ متناسب با پردازنده‌های نسل دهم اینتل کومت لیک (Comet Lake) و نسل نهم کافی لیک ریفرش (Coffee Lake Refresh) و حتی نسخه ارزان‌تر H370 انتخاب شده است. علاوه بر گفته‌های ما برای انتخاب مادربرد، باید گفت که مادربردهای انتخابی ما، دارای قابلیت اتصال سوکت دسکتاپ سطح بالای اینتل HEDT LGA-2066 و چیپست X299 اینتل که از سری اکس و اکستریم (Extreme) نیز هست.

چند نکته برای خرید مادربرد

  • اول پردازنده مناسب را انتخاب کنید: سپس مادربردی را برگزینید که درگاه سوکت مناسبی برای پردازنده شما داشته باشد.
  • برد کوچک‌تر+درگاه و ویژگی‌های کمتر: مادربردها در سه اندازه ساخته می‌شوند. از بزرگ‌تر به کوچک‌تر به‌ترتیب ای تی اکس، میکرو ای تی اکس و مینی ای تی اکس نام دارند. کاربران می‌توانند از یک شاسی کوچک‌تر برای برد مینی یا میکرو استفاده کند، اما از طرفی شاید درگاه‌های کمتری برای رم و … گیرتان بیاید.
  • اگر واقعاً نیازمند وای‌فای و درگاه‌های پرسرعت هستید آن را خریداری کنید: اگر اینترنت باسیم دارید، لازم نیست پول اضافی برای اینترنت بی‌سیم پرداخت کنید.

 

برای مشاهده ادامه مقاله بهترین مادربرد های ۲۰۲۱ با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید

2
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید