بررسی دلایل کمبود پلی استیشن ۵؛ دقیقاً چه خبر است؟

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
پلی استیشن ۵

چرا هنوز در سال ۲۰۲۱ با کمبود پلی استیشن ۵ روبه‌رو هستیم؟ در حال حاضر، بهترین و سریع‌ترین کار برای آگاهی از موجودی کنسول‌های نسل ۹ در فروشگاه معتبر، ثبت نام در وبسایت این فروشگاه‌ها و یا دنبال‌کردن آن‌ها در توییتر است. با این روش، در صورت موجودشدن این دستگاه‌ها، وب‌سایت مورد نظر در اسرع وقت به کاربران اطلاع می‌دهد.

در حال حاضر، شانس برنده‌شدن در لاتری از شانس پیداکردن کنسول‌های نسل ۹، به‌ویژه پلی استیشن ۵، در قفسه‌های فروشگاها‌ بیشتر است. اما چه چیزی باعث شده تا دسترسی به این کنسول، به چنین امر غیرممکنی تبدیل شود؟ برخی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق در قسمت زیر آورده شده  است.

شرکت سونی، کنسول پلی استیشن ۵ را در نیمه‌ی اول سال رونمایی نکرده و معرفی آن را، به‌دلیل شیوع پاندمی کرونا، به تاخیر انداخت. شایعات رونمایی از این کنسول در بهمن و اسفند (فوریه و مارچ) نیز به حقیقت نپیوست و رویداد مردادماه (ژوئن) جایی بود که کنسول به نمایش گذاشته شد.

زمان ساخت و ارسال پلی استیشن ۵ دچار تغییر شده بود و میزان تقاضا برای این کنسول، بیش از موجودی آن در انبارهای شکرت سونی بود. از عرضه‌ی آخرین کنسول بازی شرکت سونی، هفت سال می‌گذشت و طرفداران بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی دست‌پخت جدید سونی بودند. اما شیوع ویروس کرونا باعث شد تا تمام معادلات به هم بخورد و عرضه‌ی کنسول، آن‌طور که باید پیش نرود. اما این تنها دلیل کمبود پلی استیشن ۵ در بازار نیست.

نکته‌ای است که علاقه‌مندان به کنسول‌های بازی شاید به آن توجه نکنند، تاثیر تغییر زندگی شغلی بر موجودی پلی استیشن ۵ است. تغییر زندگی شغلی افراد و فعالیت از درون خانه، باعث شده تا نیاز به کامپیوترها و وب‌کم‌ها و در نتیجه، نیاز به قطعات کامیپوتری افزایش پیدا کند. سونی از برخی از این قطعات در کنسول پلی استیشن ۵ استفاده کرده و کمبود آن در بازار به کمبود تولید این کنسول منجر شده است. با این حال، فروش لپتاپ‌ها افزایش چشمگیری داشته و به‌نظر می‌رسد که تمرکز توسعه‌دهندگان بر روی این دستگاه‌ها بوده است. با این حال، دلایل کمبود موجودی پلی استشین ۵ در بازار، فراتر از این موضوعات است.

برای مشاهده ادامه مقاله با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید

12
2
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید