مصائب بزرگ؛ ۱۵ مورد آزاردهنده در بازی‌های داستانی

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰

در دنیای بازی‌های ویدئویی امروزه شاهد عرضه‌ی عناوین بزرگ و موفق بسیاری هستیم، اما مگر می‌شود یک بازی بزرگ و محبوب همیشه خالی از ایراد و اشکال باشد؟ با هم در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به ۱۵ مورد از آزار دهنده ترین مواردی که در عناوین بزرگ شاهد آن‌ها بوده‌ایم.

۱۵ – آیتم‌ها و پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی Assassins’ Creed Unity

با وجود اینکه مخاطبان باید مبلغ بالای ۱۰۰ دلاری را پرداخت می‌کردند، اما در ازای آن آیتم‌های مفید و مناسبی را برای بازی به‌دست نمی‌آوردند. از طرفی فروشگاه بازی نیز از لیست اقلام مناسب و کافی‌ای برخوردار نبود و همین موضوع باعث ایجاد ناراحتی در میان هوادارن این عنوان شده بود. یوبی‌سافت (Ubisoft) نیز برای حل این مشکل فروشگاه بازی را با گذشت زمان پربارتر کرد تا بتواند محتویات مناسبی برای عرضه داشته باشد.

۱۴ – سیستم کسب XP در بازی Assassin’s Creed Odyssey

XP Booster از ویژگی‌های بارزی است که در بسیاری از عناوین نقش آفرینی آنلاین و داستانی شاهد آن هستیم. این خصوصیت باعث می‌شود که بازی‌بازان برای دریافت XP های بیشتر تلاش کنند. یوبی‌سافت از ابتدای انتشار این عنوان به‌دنبال فروش XP Booster به بازی‌بازان بود. حالا مشکل این موضوع کجاست؟ در طول بازی برای کسب XP بیشتر باید ماموریت‌های فرعی را انجام دهید، اما متاسفانه مقدار بسیاری کمی XP از آن‌ها کسب می‌کنید که این موضوع بسیار آزاردهند بود چون مجبور بودید مراحل فرعی بسیار تکراری بازی را برای کسب XP تجربه کنید. این مراحل که اکثرا شبیه هم بودند و از خلاقیت خاصی نیز برخوردار نبودند که باعث می‌شد این عنوان پس از مدتی برای مخاطبان خسته کننده شود.

۱۳ – از دست دادن پیشرفت‌ها در بازی Watch Dogs: Legion

این بازی جز عناوین بسیار خوب سال گذشته به شمار می‌آید. با وجود این‌که سال گذشته چندین به‌روزرسانی برای بازی منتشر شد، ولی مشکل مهمی که در بازی باعث می‌شد تا برخی از پیشرفت‌ها و ارتقاهای خود را در بازی از دست بدهید، برطرف نشد. این موضوع باعث شد که بازی‌بازان نتوانند بسیاری از پیشرفت‌های از دست رفته‌ی خودشان به خاطر مشکل بازی، بازیابی کنند. با وجود این‌که به نظر می‌رسد این مشکل برطرف شده باشد ولی آیا باز هم ارزش این را دارد که چندین هفته را صرف این موضوع کنید تا این آیتم‌های از دست رفته را کسب نمایید؟

۱۲ – پورت پر از اشکال بازی Batman: Arkham Knight برای رایانه‌های شخصی

این بازی پس از آن‌که در سال ۲۰۱۵ برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر شد، نقدهای مثبت زیادی در زمینه‌های فنی دریافت کرد، اما در مورد پورت نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی مساله برعکس بود. پورت این بازی به حدی بد بود که حتی در بسیاری از سیستم‌های قدرتمند نرخ فریم بازی، ثبات نداشت. در کنار آن وجود باگ‌ها و گلیچ‌های متعدد باعث شد که کمپانی برادران وانر (Warner Bros)، نسخه‌های پلتفرم رایانه‌‌های شخصی را پس بگیرد و پول بازی‌بازان را به آن‌ها پس بدهد. چند ماه بعد نسخه‌ی اصلاح شده‌ای از این بازی منتشر شد که مشکل فریم ریت را برطرف کرد ولی هنوز مسائل مربوط به خودش را داشت.

 

۱۱ – محتواهای حذف شده از بازی Resident Evil 3 Remake

نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عنوان کلاسیک Resident Evil 3 که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، اسباب ناراحتی برخی از هواداران قدیمی مجموعه را فراهم کرد. در این عنوان بسیاری از قسمت‌های بازی اصلی حذف و مدت زمان آن بسیار کمتر شده بود. یکی از معروف‌ترین قسمت‌هایی که در بازی حذف شد، قسمت برج ساعت در این بازی بود که یکی از لوکیشن‌های بسیار ماندگار برای هواداران این سری به حساب می‌آید. یکی از مادهای معروف بازی کلاسیک به نام Resistance نیز در این عنوان وجود نداشت که هوادارن انتظار داشتند تا آن را ببینند.

 

۱۰ – نسخه‌ی کنسول‌های نسل هشتمی بازی Cyberpunk 2077

در این مدت به اندازه کافی در مورد مشکلات و معایب بازی Cyberpunk 2077 خوانده‌ایم. این بازی با وجود تبلیغات بسیار بزرگی که داشت، در زمان انتشار بر روی کنسول‌های نسل هشتمی از نظر فنی عملکرد بسیار ضعیف و پر از مشکلی را داشت. با وجود این‌که امکان تجربه‌ی نسخه‌های نسل هشتمی با کنسول‌های نسل نهمی نیز وجود داشت ولی، باز هم بازی از وجود باگ‌ها و مشکلات متعددی رنج می‌برد. در طی این مدت شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، با انتشار چندین آپدیت سعی در کاهش مشکلات این بازی داشته، ولی با وجود تمام این پشتیبانی‌ها نسخه‌ی نسل هشتمی این بازی آن چیزی نبود که وعده داده شده بود.

 

۹ – مشکلات سرورهای بازی Diablo 3

شرکت بلیزارد (Bllizard) در زمان انتشار بازی Diablo 3 دچار یک اشکال محاسباتی بزرگ شده بود. آن‌ها پیش بینی درستی از حجم بازی‌بازانی که تصمیم به تجربه‌ی این عنوان به صورت آنلاین داشتند، در ذهنشان نداشتند. سرورهای بازی در زمان انتشار این عنوان، به خاطر استقبال خوب بازی‌بازان با چنان مشکلات شدیدی مواجه شده بود که بسیاری از مخاطبان توانایی تجربه‌ی قسمت داستانی بازی را نیز نداشتند! عملا تا مدت‌ها این بازی به خاطر سرورهای شلوغش غیر قابل بازی شده بود. بلیزارد هم سریع شروع به ارتقای سرورهای خودشان کردند اما، این موضوع در ابتدا باعث ایجاد اعتراضات بسیاری از سمت مخاطبان بازی شد.

 

۸ – لوت‌باکس‌های بازی Middle-Earth: Shadow of War

این عنوان با معرفی سیستم بسیار جذاب مبارزات خودش به نام Nemsis و ارائه‌ی یک داستان و جهان زیبا در دنیای سرزمین میانه، مانند یک رویا بود که به حقیقت پیوسته است. یکی از مشکلاتی که بسیار در این عنوان آزاردهنده عمل کرد، سیستم لوت کردن بازی بود. شما با پیدا کردن لوت باکس‌ها آیتم‌ها و توانایی ‌هایی برای متحد کردن ارک‌ها به‌دست می‌آوردید. این آیتم‌ها در خود بازی کمک زیاد خاصی به شما نمی‌کردند، اما برای دیدن پایان اصلی بازی باید بسیاری ازآیتم‌ها را پیدا می‌کردید تا بتوانید این پایان را ببینید. از طرفی می‌توانستید با صرف کردن پول واقعی بسیاری از آن آیتم‌ها را خریداری کنید تا دیگر نیازی به جستجو پیدا کردن لوت باکس‌ها نباشد. این موضوع باعث شد که بسیاری از مخاطبان  بازی بابت وجودش شاکی باشند.

 

۷ – مشکلات فریم ریت بازی Bloodborne

Bloodborne

Bloodborne یک عنوان بسیار عالی و جذاب بود که متاسفانه مشکلاتی در زمینه فریم ریت داشت. در حالت عادی بازی با ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شد ، اما در بسیاری از موارد نرخ فریم بازی تا ۲۴ هم کاهش پیدا می‌کرد که در مبارزات نفس گیر بازی بسیار آزاردهنده می‌شد. دیجیتال فاندری نیز در زمان انتشار بازی به این موضوع اشاره کرده بود. با تمام این اوصاف، بعدا برای این عنوان چندین به‌روزرسانی منتشر شد که این مشکل را برطرف کند.

 

۶ – فقدان به‌روزرسانی برای بازی‌های نسل نهمی

قدرت اجرای بازی‌ها نرخ فریم بالاتر و کیفیت گرافیکی بهتر، از وعده‌ها و خصوصیات بسیار محبوب کنسول‌های نسل جدید به شمار می‌آید. یکی از مشکلاتی که فقدان آن احساس می‌شود، نداشتن برنامه‌ای دقیق برای اجرای بهینه‌ی برخی عناوین مانند Bloodborne یا Drive Club با ۶۰ فریم در کنسول‌های نسل نهمی است. این عناوین هنوز هم با نرخ ۳۰ فریم در کنسول‌های نسل نهمی اجرا می‌شوند در حالی که مخاطبان انتظار داشتند بسیاری از این عناوین را در کنسول‌های نسل نهمی با کیفیت بالاتری تجربه کنند.

 

۵ – کرش‌های نسخه‌ی کنسولی بازی Call of Duty Black Ops Cold War

این عنوان مراحل توسعه‌ی پر حاشیه‌ای داشت و در زمان انتشار بسیاری از مادهای معروف این سری را شامل نمی‌شد که در قالب به‌روزرسانی منتشر شدند. با وجود انتشار به‌روزرسانی نسخه‌های نسل نهمی این بازی هنوز از مشکلات کرش کردن رنج می‌برد. این موضوع مخصوصا در نسخه‌های کنسول شرکت مایکروسافت بیشتر دیده می‌شود. هنوز هم با انتشار به‌روزرسانی‌های جدید، موضوع برطرف نشده است.

۴ – نسخه‌های غیر ژاپنی بازی Ys VIII: Lacrimosa of Dana

ترجمه و دوبله‌ی بازی‌ها در زبان‌های دیگر می‌تواند جذابیت و چالش‌های خودش را داشته باشد، اما در این مورد بازی Ys VIII: Lacrimosa of Dana عملکرد بسیار ضعیفی داشته است. بسیاری از دیالوگ‌ها و محتواهای بازی دستکاری و به بدترین شکل ممکن ارائه شدند. این موضوع تا جایی باعث اعتراض مخاطبان این عنوان شد که مدیر استودیوی Nissa، آقای تاکورو یاماشیتا (Takuro Yamashita) با ارسال یک بیانیه در این مورد عذرخواهی کرد. آن‌ها شروع به اصلاح این مشکل کردند و در زمانی که بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شد کاملا این موضوع بهبود پیدا کرده بود.

۳ – مرحله ۵۱ بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

مسائلی که بین هیدئو کوجیما و شرکت کونامی (Konami) ایجاد شد بر کیفیت بازی تاثیر گذار بود. بسیاری پایان بندی این بازی را مناسب نمی‌داستند و اظهار داشتند که بازی می‌تواننست در این مورد بهتر عمل کند. بعدها مشخص شد که بازی قرار بوده ادامه پیدا کند و یک بخش سومی برای بازی MGS V وجود داشته باشد که در نسخه‌ی Collector’s Edition بازی ویدئویی از طرح‌ها و سرانجام این مرحله قرار داده شد و مشخص گردید که پایان کنونی بازی، هدف قطعی و مورد نظر کوجیما برای این عنوان نبوده است.

۲ – فقدان به‌روزرسانی رایگان نسل نهم در بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition

پس از انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ یکی از عناوینی که تبلیغات زیادی بر روی آن صورت گرفت عنوان Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition بود. متاسفانه این عنوان برای مخاطبانی که بازی اصلی را برای کنسول پلی‌اسیتشن ۴ خریداری کرده‌اند وجود نداشت. اگر تصمیم داشتید محتویات جدید بازی را تجربه کنید باید دوباره ۷۰ دلار پرداخت می‌کردید و بازی را دوباره خریداری می‌کردید. بسیاری از هوادارن بازی که در نسل هشتم این بازی را تهیه کرده بودند توقع داشتند تا بتوانند به‌روزرسانی نسل نهمی دریافت کنند، ولی در این زمینه سونی پشتیبانی مناسبی ارائه نداد.

۱ – نبود بسته الحاقی داستانی برای بازی GTA V

در طی این سال‌ها به‌روزرسانی‌های متعدد رایگانی برای بازی GTA Online منتشر شد، ولی هرگز شاهد انتشار یک بسته الحاقی داستانی برای این عنوان نبودیم. این موضوع باعث ناامیدی بسیاری از هوادارنی شد که دوست داشتند باز هم داستان‌های جدیدی را در این عنوان تجربه کنند. با وجود این‌که این بازی برای کنسول‌های نسل نهمی نیز منتشر می‌شود، ولی بعید به نظر می‌رسد که شاهد انتشار محتوای داستانی جدیدی برای کنسول‌‌های نسل نهمی نیز باشیم.

66
6

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید