شایعه: احتمالا Battlefield 6 از ابتدا بر روی ایکس‌باکس گیم‌پس عرضه شود

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸

به تازگی گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد احتمالا نسخه‌ی بعدی سری Battlefield از همان روز نخست عرضه‌ی خود در فصل پاییز سال جاری میلادی، بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

تاکنون شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و استودیوی دایس (DICE) تنها به تایید توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی سری محبوب و تیراندازی اول شخص Battlefield پرداخته‌اند و دیگر هیچ اطلاع رسمی از بخش‌های مختلف این اثر منتشر نشده است. در حالی که هیچ جزئیات رسمی از بازی Battlefield 6 برای هواداران وجود ندارد اما تاکنون شایعات و گزارش‌های زیادی در مورد این عنوان پخش شده است. حال طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد نسخه‌ی بعدی Battlefield از همان روز نخست عرضه بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس عرضه شود.

این شایعه از یک منبع به نام Shpeshal Ed نشأت گرفته که در قسمت اخیر پادکست TheXboxEra خود به آن اشاره کرده است. وی در ویدئوی خود اظهار داشت که قرار است یک بازی بزرگ و AAA در سبک تیراندازی اول شخص در هنگام عرضه در دسترس کاربران سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس قرار گیرد. با توجه به توضیحات دیگری که توسط این شخص ارائه شد تنها بازی محتمل، نسخه‌ی بعدی سری Battlefield خواهد بود.

با این حال ممکن است برخی این ادعا را به نسخه‌ی بعدی سری Call of Duty مرتبط بدانند اما بسیار بعید خواهد بود؛ چرا که اخیرا شرکت اکتیویژن (Activision) با شرکت سونی یک پیوند و همکاری محکم را آغاز نموده و تاکنون محتویات بسیاری را به صورت ویژه برای کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن در بازی‌های خود قرار داده است. از طرفی با توجه به این که تمامی نسخه‌ی سری Call of Duty از پرفروش‌ترین عناوین سال هستند، شرکت اکتیویژن منطقا از سود بزرگ خود که با عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی Call of Duty بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس کاهش چشم‌گیری دارد، نخواهد گذشت.

از طرف دیگر به نظر می‌رسد شرکت الکترونیک آرتس رابطه‌ی خوبی با مایکروسافت دارد؛ به خصوص این که هر دو شرکت در زمینه‌ی توسعه‌ی عناوین سرویس-محور و کسب درآمد از فروش سرویس‌های خود درآمد سرشاری دارند. با توجه به پیوستن سرویس EA Play به ایکس‌باکس گیم‌پس، کاربران بخش آلتیمیت قادر خواهند بود از تمامی بازی‌های بخش EA Play Vault لذت ببرند. با توجه به این که شرکت الکترونیک آرتس در نهایت بازی Battlefield 6 را نیز به بخش EA Play Vault خواهد افزود، کاربران سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت نیز می‌توانند به تجربه‌ی آن بپردازند. حال باید منتظر اخبار رسمی از سوی دو شرکت الکترونیک آرتس و مایکروسافت باشیم تا صحت گزارش اخیر مشخص شود.

40
6
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید