Ninja Gaiden: Master Collection از موس و صفحه کلید پشتیبانی نمی‌کند

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸

اگر فکر کردید که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Nioh 2 از کیفیت متوسطی برخوردار بود، بهتر است خود را برای Ninja Gaiden: Master Collection آماده کنید. اخیراً فومیهیکو یاسودا (Fumihiko Yasuda)، تهیه کننده‌ی بازی، در طی مصاحبه‌ای تایید کرده است که این عنوان از موس و صفحه کلید پشتیبانی نخواهد کرد؛ به عبارت دیگر، شما برای تجربه‌ی مجموعه‌ی Ninja Gaiden بر روی رایانه‌های شخصی باید از کنترلر استفاده کنید.

همچنین طبق گزارش PC Gamer، بازی Ninja Gaiden: Master Collection فاقد تنظیمات گسترده در بخش گرافیک است. اگرچه این عنوان از رزلوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ پشتیبانی می‌کند، اما ظاهراً نباید انتظار گزینه‌ای برای باز کردن نرخ فریم را داشته باشید. علاوه بر این، اولین بازی Ninja Gaiden Sigma بر پایه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای این عنوان ساخته شده است. طبق توضیحات توسعه‌دهندگان، بخش زیادی از داده‌های مربوط به Ninja Gaiden Black و Ninja Gaiden 2 از دست رفته‌اند و امکان بازیابی آن‌ها وجود ندارد. به همین خاطر، تیم نینجا (Team Ninja) تصمیم گرفته است تا نسخه‌های منتشر شده بر روی پلی‌استیشن ویتا را پورت کند.

به طور خلاصه، ظاهراً Ninja Gaiden: Master Collection تنها یک پورت ساده از سه بازی این سری است و شامل بهبود خاص و قابل توجهی نمی‌شود. همچنین کسانی که نسخه‌های Sigma را تجربه کرده‌اند، احتمالاً می‌دانند که این خشونت و خون در این نسخه‌ها سانسور شده‌اند. در نتیجه، علاوه بر طرفداران قدیمی، متاسفانه کسانی که برای اولین بار می‌خواهند سری تحسین شده‌ی Ninja Gaiden را تجربه کنند نیز با بدترین نسخه‌های آن مواجه خواهند شد.

بازی Ninja Gaiden: Master Collection در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ (۱۰ ژوئن ۲۰۲۱) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

6
21

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید