معرفی گران ترین کالا های NFT؛ هنر یا تجارت؟

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
معرفی گران ترین کالاهای NFT

با توجه به بازار گرم این روز‌های رمز‌ارز‌ها، احتمال می‌رود که نام بیت‌کوین، مونرو یا حتی اتریوم و NFT را شنیده‌ باشید. رمز‌ارز‌ها از پروتکل‌های رمز‌گرافیکی یا کد‌های بسیار پیچیده‌ای استفاده می‌کنند که ارزش این رمز‌ارز‌ها بر اساس همین پیچیدگی کد‌ها تعیین می‌شود و بانک‌ها هیچ‌گونه دخالتی بر میزان ارزش آن‌ها نمی‌توانند بکنند. رمز‌ارز‌ها قابل معاوضه هستند که اصطلاحا به آن‌ها، کالا‌های مثلی گفته می‌شود، یعنی شما می‌توانید دو بیت‌کوین را با یکدیگر معاوضه کنید و منافاتی در این مسئله وجود ندارد.

اما توکن‌های غیر‌مثلی چیست؟ به این توکن‌ها NFT گفته می‌شود که چند سالی است مورد توجه مردم، به خصوص هنرمندان و گیمر‌ها قرار گرفته است. همان‌طور که از نام این توکن‌ها مشخص است، شما نمی‌توانید آن‌ها را با یکدیگر معاوضه کنید،‌ برای مثال، دو تا کیف ارزش یکسانی ندارند که بتوانید آن‌ها را با هم معاوضه کنید. تا حدودی می‌توان گفت که توکن‌های غیر‌مثلی مانند حق کپی‌رایت عمل می‌کنند و شما آن‌‌ها را باید در ازای پرداخت پول خریداری کنید.

ولی چه چیزی NFT را به این شدت محبوب و عجیب کرده است؟ قطعا قیمت کالا‌های NFT جواب این سوال خواهد بود، با توجه به آخرین آمار‌های ارائه شده، هم‌اکنون حدود ۳۰۰ میلیون دلار کالای NFT برای فروش در دسترس می‌باشد که واقعا شگفت‌انگیز می‌باشد. ما در این مقاله به سراغ گران‌ترین کالا‌های NFT رفته‌ایم و قصد داریم آن‌ها را به شما معرفی کنیم. غالبا این کالا‌ها مربوط به یک آثار هنری خاص می‌باشند و همه‌ی آن‌ها از یک قانون پیروی می‌کنند، هر‌چه‌قدر خاص‌تر و نایاب‌تر، قیمتش هم گران‌تر!

معرفی گران ترین کالاهای NFT

برای مشاهده ادامه مقاله با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید

2
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید