اولین بازی مخصوص پلی‌استیشن وی‌آر ۲ اعلام شد

۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵

پس از معرفی کنترلرهای واقعیت مجازی جدید سونی (Sony)، عطش کاربران برای تجربه‌ی قدرت فوق‌العاده‌ی پلی‌استیشن ۵ در کنار نسل جدید پلی‌استیشن وی‌آر بیشتر شده است. بی‌شک عرضه‌ی یک عنوان انحصاری رایانه‌های شخصی برای پلی‌استیشن وی‌آر ۲، خبری بسیار جذاب برای علاقه‌مندان به واقعیت مجازی خواهد بود.

سونی با فروش ۶۰٫۴ میلیون واحد کنسول خانگی تا سال ۲۰۱۷، توانست تسلط کامل خود را بر بازار کنسول‌های نسل هشتم نشان دهد و از آنجا که مایکروسافت هیچ هدست و یا واقعیت مجازی را همراه با کنسول نسل هشتم خود عرضه نکرد، پلی‌استیشن در این زمینه هم یکه‌تاز بود. حال که مشخص شده است سونی فعالیت خود در زمینه‌ی واقعیت مجازی را ادامه خواهد داد، بزرگ‌ترین سوالی که در ذهنمان باقی می‌ماند، در رابطه با بازی‌هایی است که برای این کنترلر واقعیت مجازی عرضه خواهند شد.

عنوان Pavlov VR، از عناوین شوتر اول‌شخص و در حال حاضر انحصاری رایانه‌های شخصی است. همچنین این عنوان از پرفروش‌ترین بازی‌های واقعیت مجازی در فروشگاه استیم به حساب می‌آید. دیوید ویلاریل (David Villareal)، موسس و مدیرعامل فعلی استودیوی توسعه‌دهنده‌ی این عنوان، یعنی استودیو ونکراپت گیمز (Vankrupt Games) است. دیوید در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر، به این نکته اشاره کرد که پلی‌استیشن وی‌آر فعلی، قدرت اجرای این بازی را ندارد.

در توییت اصلی، آقای ویلاریل به این نکته اشاره کرد که فقط نسخه‌ی Shack این بازی برای پلی‌استیشن عرضه خواهد شد. این نسخه از بازی، نسخه ای کوتاه‌تر از بازی است که ژانویه‌ی سال گذشته، به صورت رایگان در SideQuest قرار گرفت. یکی از کاربران که بسیار هیجان‌زده شده بود، با ارسال دیدگاه‌هایی دیوید را وادار به اظهار این نکته کرد:

پلی‌استیشن وی‌آر ۱، از وضوح کافی برای اجرای Pavlov برخوردار نیست.

این جمله تایید می‌کند که ونکراپت گیمز، پروژه‌ی مذکور را به نسل بعدی واقعیت مجازی سونی منتقل کرده است. با این حال، در رابطه با این که کدام نسخه از بازی برای پلی‌استیشن وی‌آر ۲ عرضه خواهد شد، اندکی ابهام باقی می‌ماند. نسخه‌ی اصلی بازی، معمولا با نام Pavlov و نسخه‌ی کوتاه شده، با نام Shack شناخته می‌شود.

با توجه به اینکه توییت اصلی آقای ویلاریل درباره‌ی نسخه‌ی Shack بود، به نظر می‌رسد که این نسخه از بازی، در فروشگاه پلی‌استیشن قرار خواهد گرفت. این احتمال را هم در نظر بگیرید که مدیرعامل ونکراپت گیمز، سعی دارد به عرضه‌ی نسخه‌ی کامل بازی در آینده اشاره کند. در هر حال، انتظار نداشته باشید که پلی‌استیشن وی‌آر ۲، در سال ۲۰۲۱ وارد بازار شود. در نتیجه، علاقه‌مندان به واقعیت مجازی باید برای تجربه‌ی دست‌پخت توسعه‌دهندگان، مدتی را منتظر بمانند.

در همین حین، مایکروسافت (Microsoft) به عدم توجه خود به واقعیت مجازی ادامه می‌دهد. ظاهرا در حال حاضر مایکروسافت کاملا روی بالا بردن ارزش سرویس اشتراکی محبوب خود، یعنی گیم‌پس متمرکز شده و همچنان برخلاف شایعات و با غیبت خود، بازار واقعیت مجازی را کاملا در اختیار سونی قرار داده است.

12
2
برچسب‌ها: ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید