معرفی برترین اپلیکیشن های ادوبی؛ از فتوشاپ تا پریمیر

۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
معرفی اپلیکیشن های شرکت ادوبی

دیگر همه‌ی ما با شرکت ادوبی آشنا هستیم، شرکتی آمریکایی که در زمینه ساخت اپلیکیشن‌های حرفه‌ای فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۸۲ تاسیس شد و توانست با عرضه اپلیکیشن‌های تخصصی در زمینه‌های ویرایش تصویر و ویدیو به شهرت بزرگی برسد. شاید ادوبی فتوشاپ و ادوبی پریمیر را همه بشناسند، ولی ساخته‌های این شرکت به همین دو اسم خلاصه نمی‌شود. اپلیکیشن‌های متعددی از این غول نرم‌افزاری وجود دارد که خیلی از ماها با آن‌ها آشنایی نداریم. ما امروز قصد داریم که برترین اپلیکیشن‌های ادوبی را معرفی و کاربرد هرکدام از آن‌ها را ارائه کنیم.

ادوبی فتوشاپ را همه می‌شناسند، اپلیکیشنی ‌حرفه‌ای که بدون شک از قدرتمند‌ترین برنامه‌های تاریخ محسوب می‌شود. با استفاده از ادوبی فتوشاپ می‌توانید هر بلایی را که دلتان می‌خواهد سر تصاویر بیاورید و آن‌ها را ویرایش کنید. شما می‌توانید از این اپلیکیشن جهت طراحی پوستر، تصاویر تبلیغاتی، عکس‌های پس‌زمینه و طراحی‌های حرفه‌ای استفاده کنید. حتی هنرمندان زیادی از  ادوبی فتوشاپ جهت ترسیم پیش‌طرح و نقاشی دیجیتال بهره می‌برند.

در نگاه اول شاهد شباهت بسیار زیادی میان ادوبی ایلوستریتور و ادوبی فتوشاپ خواهید بود. باید بگویم که این اپلیکیشن هم برای طراحی و ویرایش حرفه‌ای عکس استفاده می‌شود.  پس چه چیزی ادوبی ایلوستریتور را از دیگر اپلیکیشن‌ها متمایز می‌کند؟

تفاوت اصلی این اپلیکیشن به نحوه ذخیره فایل‌های نهایی برمی‌گردد. اگر از ادوبی فتوشاپ استفاده کرده باشید، حتما می‌دانید که فایل‌ها در این اپلیکیشن به صورت پیکسلی ذخیره می‌شود. اما از سوی دیگر، ادوبی ایلوستریتور یک اپلیکیشن وکتور بوده که فایل‌ها را به صورت معادلات ریاضی ذخیره می‌کند. کیفیت این‌گونه تصاویر با زوم کردن پایین نمی‌آید و شما شاهد پیکسل‌های بزرگ و بی‌کیفیت در آن‌ها نیستید.

معرفی اپلیکیشن های شرکت ادوبی

برای مشاهده ادامه مقاله، با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

5
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید