معرفی جاذبه های گردشگری ارمنستان؛ بهشت کهن

۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
معرفی جاذبه های گردشگری ارمنستان

ارمنستان، یا اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، جمهوری ارمنستان، کشوری تاریخی است که در تقاطع میان دو قاره‌ی آسیا و اروپا، میان دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است. اغلب از این کشور کوچک با تاریخ ۳۵۰۰ ساله‌اش یاد می‌شود؛ تاریخی غنی که در کنار فرهنگ جذاب مردم این کشور و جاذبه‌های طبیعی تماشایی‌اش، این کشور را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب در میان گردشگران سراسر جهان، تبدیل نموده.

هرساله افراد زیادی به قصد بازدید از جاذبه‌های ارمنستان، به این کشور سفر می‌کنند و تعداد این افراد، در سال‌های اخیر، دچار افزایش چشمگیری شده است. اگر قصد بازدید از این کشور را دارید، با ما همراه باشید تا شما را با ده تا از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور آشنا کنیم.

اولین مقصد گردشگران کشور ارمنستان، اغلب شهر ایروان، پایتخت زیبای این کشور آراسته به مکان‌های تماشایی توأم با معماری بی‌نظیر است. این شهر در سال ۷۸۲ پیش از میلاد ساخته شده و این موضوع، برتری این شهر در مقایسه با شهر رم از لحاظ قدمت را تأیید می‌کند.

اِچمیادزین (یا اجمیاتزین) با نام رسمی واغارشاپات، نام یک شهر و همچنین یک مکان مقدس در کشور ارمنستان و در محدودهٔ بیست کیلومتری شهر ایروان (در فاصلهٔ ۳۰ دقیقه‌ای با ماشین) است. می‌توان به‌جرئت اظهار نمود که یک تور گردشگری ارمنستان بدون سفر به شهر اچمیادزین، ناقص خواهد بود.

کاراهونج (Karahunj) یا زوراتس کارِر (به‌معنای «سنگ‌های قادر») یکی از مجموعه بناهای یادبود باستانی در حوالی شهر سیسیان، استان سیونیک (Syunik) واقع است. ردیف‌های سنگ‌های مونولیتی عظیم سرخ رنگ واقع در زمینی مسطح که از جنوب به شمال امتداد می‌یابند از دور قابل مشاهده است. فضای داخلی احاطه شده با ردیف‌های سنگی فوق دقیقاً یک دایره را شکل می‌دهد. این مجموعه در ششمین هزاره پیش از میلاد بنا شده و در آن زمان، از آن به‌عنوان رصدخانه اخترشناسی استفاده می‌شده است.

معرفی جاذبه های گردشگری ارمنستان

برای مشاهده ادامه مقاله، با کلیک روی این متن به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید

 

4
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید