مدیا مولکول: سونی در تمامی پروژه‌های ما نقش اساسی دارد

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۷

مدیر استودیوی مدیا مولکول اخیراً طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که سونی نقش مهمی در تمامی پروژه‌های این شرکت داشته و به‌نظر می‌رسد که این شرکت ژاپنی همچنان قصد سرمایه‌گذاری و پشتیبانی از دو عنوان LittleBigPlanet و Dreams را داشته باشد.

بازی LittleBigPlanet را می‌توان نقطه‌ی عطف استودیویی به نام مدیا مولکول (Media Molecule) نامید که باعث شد نام این استودیو سر زبان‌ها بیفتد و سپس، این استودیو با توسعه‌ی بازی تحسین شده‌ی Dreams خلاقیت، نبوغ و استعداد خود در ساخت عناوین منحصر به فرد را به رخ کشید. اما با این‌که این استودیو نتوانسته تاکنون محبوبیتی نظیر دیگر استودیوهای زیر مجموعه‌ی سونی از جمله ناتی‌داگ () و سانتا مانیکا را به دست آورد، اما عنوان Dreams باعث شد تا شرکت سونی به خاطر چنین دستاوردی همچنان به پشتیبانی و سرمایه‌گذاری روی این استودیو راغب باشد.

مدیر استودیوی مدیا مولکول یعنی سبحان ردی (Siobhan Reddy) طی مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله‌ی ژاپنی کوتاکو (Kotaku) اظهار داشت که سونی همچنان به پشتیبانی کامل خود در قبال این استودیو و پروژه‌هایش ادامه می‌دهد و قصد دارد تا سرمایه‌گذاری خود را بیش از پیش گسترش دهد. از طرفی دیگر، این استودیو در آگهی استخدام اخیر خود به یک عنوان بزرگ اشاره دارد و قصد دارد تا نیروهای زیادی از جمله برنامه‌نویسان و طراحان را به استخدام خود درآورد.

از طرفی دیگر، مدیا مولکول بارها اعلام کرده که قصد دارد تا مدت زیادی از بازی یا اگر بهتر بگوییم، پلتفرم بازی‌سازی Dreams پشتیبانی کند و در آینده نیز شاهد انتشار محتواهای فراوانی برای آن خواهیم بود. همچنین، این بازی هم‌اکنون به صورت انحصاری در دسترس پلی‌استیشن ۴ قرار دارد و احتمال عرضه‌‌ی آن برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز کم نیست. در واقع، یکی از دلایلی که این بازی مدتی پس از عرضه‌ی خود تا حدودی از دیدگاه بازی‌بازان محو شد و شاید آن‌گونه که باید و شاید به آن پرداخته نمی‌شود، پتانسیل بسیار بالاتر آن در صورت اجرا بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی است؛ بدین ترتیب که عمده‌ی کاربران کنسول‌های بازی ترجیح می‌دهند تا زمان خود را صرف انجام بازی کنند و بسیاری از افرادی که علاقه به ساخت بازی دارند همواره پلتفرم رایانه‌های شخصی را ترجیح می‌دهند.

بازی Dreams، هم‌اکنون بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد.

14
2
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید