اطلاعاتی از به‌روزرسان نسل نهمی بازی Wreckfest منتشر شد

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱

به تازگی شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic) در خبری رسمی به بیان اطلاعاتی در مورد به‌روزرسان نسل نهمی بازی مسابقه‌ای Wreckfest پرداخت که برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ به صورت پولی و برای کنسول ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس رایگان خواهد بود.

عنوان مسابقه‌ای و اکشن Wreckfest برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ به صورت دسترسی زودهنگام توسط شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد. در نهایت این عنوان پس از چهار سال قرار داشتن  در حالت دسترسی زود هنگام، به صورت نسخه‌ی کامل و نهایی در سال ۲۰۱۸ بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و در سال ۲۰۱۹ بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه شد. اکنون، توسعه‌دهندگان بازی Wreckfest در حال آماده‌سازی آن برای کنسول‌های نسل نهمی هستند اما به نظر می‌رسد مسیر ارتقای این عنوان برای هر کنسول کاملا متفاوت بوده است.

طبق آخرین اطلاعات، جدیدترین به‌روزرسان بازی Wreckfest به بهینه‌سازی آن برای اجرا بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس اختصاص دارد. این به‌روزرسان سبب می‌شود بازی مذکور بر روی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و رزولوشن ۴K اجرا شود. نسخه‌ی ایکس‌باکس سری اس نیز همچنان با رزولوشن ۴K اجرا خواهد شد اما نرخ آن بر روی ۳۰ فریم بر ثانیه قفل خواهد بود. در نهایت نسخه‌ی ایکس‌باکس وان نیز برخی بهبودهای کیفیت در عملکرد و پردازش را دریافت خواهد کرد.

همان‌طور که به نظر می‌رسد، توسعه‌دهندگان به صورت جداگانه اقدام به ارتقای بازی Wreckfest برای کنسول‌های نسل نهمی کرده‌اند. حال به تازگی شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک برنامه‌ی خود برای توسعه‌ی ارتقای نسل نهمی این اثر را منتشر کرده است که احتمالا برای دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ خوشایند نباشد.

با این که دریافت به‌روزرسان اولیه‌ی ارتقای نسل نهمی برای دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس کاملا رایگان بود اما دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ باید برای دریافت این ارتقا، هزینه‌ی اضافی ۱۰ دلاری را پرداخت نمایند. البته این پرداخت هزینه‌ی اضافی بدون علت نخواهد بود؛ چرا که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بازی Wreckfest از ویژگی‌های برتری نسبت به کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس برخوردار است. این ویژگی‌ها شامل نشستن آلودگی و خاک به صورت پویا بر روی اتومبیل‌ها، ارتقای گرافیکی چشم‌نواز، اضافه شدن Godrayها، بهبود بسیار زیاد سرعت بارگذاری بخش‌های مختلف و پشتیبانی از قابلیت‌ بازخورد لمسی کنترلر DualSense خواهند بود. در حال حاضر مشخص نیست که نسخه‌ی کنسول‌های ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس بازی Wreckfest یک به‌روزرسان جدید دریافت خواهند کرد یا خیر اما کاربران کنسول پلی‌استیشن ۵ در آینده قادر به دریافت آن خواهند بود.

عنوان رقابتی و اکشن Wreckfest هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

3
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید