ایکس‌باکس کنترلرهایی را با الهام از بازی‌های بتسدا، به تعداد محدود عرضه خواهد کرد

10 فروردین 1400 - 17:23

مایکروسافت (Microsoft) تصمیم دارد برای عرضه‌ی هفت کنترلر مخصوص ایکس‌باکس سری ایکس و اس، که با الهام از بازی‌های بتسدا ساخته شده‌اند، قرعه‌کشی کوچکی را برگزار کند. این حرکت در راستای تقویت و تبلیغ کسب مالکیت استودیو بتسدا (Bethesda) توسط مایکروسافت انجام می‌شود.

اوایل ماه جاری بود که مایکروسافت با پرداخت هزینه‌ای ۷٫۵ میلیارد دلاری، مالکیت زنی‌مکس مدیا (ZeniMax Media)، شرکت صاحب استودیو بتسدا را به دست آورد. این معامله، مالکیت استودیوهای زیرمجموعه‌ی بتسدا را هم به مایکروسافت واگذار می‌کند؛ استودیوهایی همچون استودیوهای توسعه‌دهنده‌ی عناوین Wolfemstein، Dishonored، Doom و The Evil Within. چند روز بعد از اعلام خبر واگذاری بتسدا به مایکروسافت، مایکروسافت اضافه شدن ۲۰ عنوان از عناوین ساخت این استودیو به سرویس گیم‌پس (Game Pass) را وعده داد.

این قرعه‌کشی می‌تواند همچون اضافه شدن بازی‌های بتسدا به سرویس گیم‌پس، باعث تبلیغ مالکیت استودیو بتسدا توسط مایکروسافت شود. مایکروسافت این رویداد را در شبکه‌ی اجتماعی توییتر معرفی کرد. این‌طور که در قوانین این رویداد آمده است؛ شرکت‌کنندگان باید صفحه‌ی رسمی ایکس‌باکس را در توییتر دنبال کنند، توییت معرفی این رویداد را با استفاده از هشتگ XboxBethesdasweepstakes# ریتوییت (Retweet) کرده و مطمئن شوند حساب توییترشان روی حالت عمومی (Public) تنظیم شده است. توجه داشته باشید که حداقل سن برای شرکت در این رویداد، ۱۸ سال است. علاقه‌مندان می‌توانند تا جمعه ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ (۱۶ آوریل ۲۰۲۱) ساعت ۹:۳۰ به وقت ایران، برای شرکت در این رویداد اقدام کنند.

این قرعه‌کشی تنها یک برنده خواهد داشت. جایزه‌ی این برنده‌ی خوش شانس، یک صندوق تزئین‌شده با لوگوی ایکس‌باکس و بتسدا و هفت کنترلر خواهد بود. طرح این کنترلرها از سری‌های Fallout، The Elder Scrolls، Wolfenstein، Doom، Dishonored، Prey و The Evil Within الهام گرفته شده است. به گفته‌ی مایکروسافت، ارزش کلی این جایزه‌ها برابر با ۳۹۹ دلار است. کاملا مشخص است که اگر قرار بود کنترلرها در فضای مجازی به مزایده گذاشته شوند، عده‌ای از طرفداران حاضر به پرداخت مبالغ بیشتری هم می‌شدند.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر فعلی ایکس‌باکس، اخیرا به این نکته اشاره کرد که توسعه عناوین انحصاری بیشتر برای پلتفرم‌هایی که به سرویس گیم‌پس دسترسی دارند، تنها هدف مایکروسافت از کسب مالکیت بتسدا است. این همان چیزی است که طرفداران پلی‌استیشن از آن می‌ترسیدند؛ بازی‌های آینده‌ی بتسدا تنها برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس عرضه خواهند شد.

البته همان‌طور که فیل اسپنسر در گذشته هم گفته است، ایکس‌باکس به تمام تعهدات بتسدا تا پیش از کسب مالکیت آن توسط مایکروسافت، پایبند خواهد بود. این یعنی عنوان Deathloop که استودیو آرکین (Arkane Studio) در حال توسعه‌ی آن است، همچنان در انحصار پلی‌استیشن قرار دارد. اما ظاهرا عناوین بزرگ دیگری که در راه هستند، همچون The Elder Scrolls 6 و Starfield، تنها روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس قابل بازی خواهند بود.

در حالی که برای کاربران پلی‌استیشن شنیدن این خبر که احتمالا در آینده به بیشتر عناوین بتسدا دسترسی نخواهند داشت بسیار ناخوشایند است، همکاری بتسدا و مایکروسافت مخصوصا برای مشترکان سرویس گیم‌پس بسیار با ارزش است و حالا با این قرعه‌کشی مایکروسافت، توجه بیشتری هم به این همکاری جلب خواهد شد.

EivorEnd of activityP.morganALI_BABAFablePlaystation x DiscordWild RageNinja Theory
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید