شرکت Nexon حدود ۹۰۰ میلیون دلار در شرکت‌های رو به فراموشی سرمایه‌گذاری کرد

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳

طبق اخبار رسمی، شرکت اهل کره‌ی جنوبیِ نکسون (Nexon)، در طی تعاملاتی دوستانه و بلندمدت، ۸۷۴ میلیون دلار در شرکت‌های سگا (Sega)، کونامی (Konami)، بندای نامکو (Bandai Namco) و هاسبرو (Hasbro) سرمایه‌گذاری کرده است.

این کار، شرکت نکسون را به درستی در مسیر تحقق برنامه‌ی این شرکت برای سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلار در ‘شرکت‌هایی که توانایی خود را در توسعه‌ی IPهای شناخته‌شده در سطح جهان ثابت کرده‌اند’ قرار می‌دهد.

شرکت نکسون در گزارش‌های خود به این نکته اشاره می‌کند که این سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری‌هایی دوستانه و بلند مدت هستند و شرکت نکسون قصد کسب مالکیت و یا فعالیت در این شرکت‌ها را ندارد. علاوه بر این، باقی ۱٫۵ میلیارد دلاری که نکسون برای این موضوع در نظر گرفته است، از شنیدن اطلاعیه‌های مشابهی در آینده‌ی نزدیک خبر می‌دهد.

اون ماهونی (Owen Mahoney)، رئیس و مدیرعامل شرکت نکسون، چهار شرکت موردبحث را فراموش‌شده و کم‌ارزش‌شمرده دانست. او در این باره گفت:

به عقیده‌ی ما، در بازاری که تمام تمرکزها روی معرفی IPهای تازه است، معمولا شرکت‌هایی که IPهای قدرتمندی را ساخته و به خوبی در سطح جهان مدیریت کرده‌اند فراموش شده و کم‌ارزش شمرده می‌شوند.

این سرمایه‌گذاری‌ها، بیان‌کننده‌ی احترام ما برای تیم‌های مدیریتی است که در طول سال‌ها و دهه‌ها، عنواینی مشهور در سراسر جهان را توسعه داده‌اند.

در میان سه شرکت بازی‌سازی، بندای نامکو شرایط مالی نسبتا بهتری را دارد. در آخرین گزارش مالی این شرکت آمده است که در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰، سود این شرکت نسبت سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹، ۱۲ درصد افزایش داشته است.

در همین حین، درآمد کلی کونامی در ۹ ماه اول سال مالی این شرکت، با کاهش ۰٫۶ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده است. این موضوع باعث آغاز افت تحهیزات شهربازی مخصوصا کونامی پچینکو (Konami Pachinko) این شرکت شده است.

سگا هم در طول همه‌گیری ویروس کرونا، از افت در فروش تجهیزات شهربازی خود رنج می‌کشید. این شرکت در ۹ ماه ابتدایی سال مالی خود، با کسب ۱٫۹ میلیارد دلار درآمد از فروش سگا سامی (Sega Sammy)، بیش از ۲۵ درصد کاهش نسبت به سال گذشته را تجربه کرد.

طبق گزارشات، شرکت نکسون از نظر درآمد و کنترل بازار، بزرگ‌ترین شرکت در کره‌ی جنوبی است و در آسیا (با چشم پوشی از ژاپن) هم پس از تن‌سنت (Tencent) و نت‌ایز (NetEase) در رتبه‌ی سوم قرار دارد.

2
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید