سازنده‌ی It Takes Two به ساخت عناوین مشارکتی و خلاقانه‌ی بیشتری تمایل دارد

۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

به تازگی آقای جوزف فارس (Josef Fares)، کارگردان و نویسنده‌ی استودیوی هیزلایت (Hazelight) اعلام کرد که علاقه‌مند به توسعه و مشاهده‌ی عناوین مشارکتی و خلاقانه‌ی بیشتری به مانند بازی It Takes Two است.

It Takes Two یک بازی زیبا و تحسین برانگیز است که به تازگی منتشر شده و موفق شد علاوه بر جلب رضایت بازی‌بازان، نمرات بسیار خوبی از منتقدین نیز دریافت نماید. با توجه به رویکرد It Takes Two، بازی‌بازان برای تجربه‌ی آن نیاز به یک همراه خواهند داشت و قادر نیستند به تنهایی به ماجراجویی خود ادامه دهند. به عقیده‌ی بسیاری، این اقدام استودیوی هیزلایت یک ریسک بزرگ برای موفقیت بازی به شمار می‌آید؛ چرا که ممکن است بسیاری از بازی‌بازان قصد تجربه‌ی یک اثر را به تنهایی داشته باشند. در همین راستا اخیرا کارگردان و نویسنده‌ی بازی It Takes Two اظهار داشت که از انجام این ریسک رضایت دارد و علاقه‌مند است در آینده عناوین بیشتری را در این سبک توسعه داده و یا تجربه نماید.

به نظر می‌رسد هر چه بازی‌های ویدئویی به عنوان یک سرگرمی اصلی و عمومی پیشرفت کرده‌اند، عناوین مشارکتی که به صورت آنلاین و گسترده در دسترس نیستند، عقب مانده‌اند. شاید فهمیدن دلیل این امر آسان باشد؛ چرا که مدیریت گیم‌پلی در حالی که دو بازی‌باز آزادانه در محیط حضور دارند و باید با همکاری یکدیگر مراحل را به پیش ببرند، کار بسیار دشواری خواهد بود. با این که اکنون شاهد آن هستیم بسیاری از بازی‌های آنلاین تعداد بسیار زیادی از بازی‌بازان را در محیط‌های گسترده با آزادی عمل کامل در مقابل هم قرار می‌دهند و تجربه‌ی نهایی نیز لذت‌بخش است اما به نظر می‌رسد عناوین خطی و ماجراجویی که لزوما با همکاری چند نفر باید پیش بروند، کار را برای توسعه‌دهندگان بسیار دشوار خواهند کرد؛ به خصوص هنگامی که بازی‌بازان شخص نزدیکی برای تجربه‌ی بازی نداشته باشند و مجبور به همکاری با افراد ناشناس باشند.

با این حال آقای فارس عقیده دارد که این وضعیت برای عناوین مشارکتی باید تغییر کند. وی در آخرین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت PCGames اظهار داشت که علاقه دارد بازی‌های بیشتری را در سبک It Takes Two مشاهده کند. به عقیده‌ی وی، عناوینی که در این سبک قرار دارند می‌توانند برای بازی‌بازان دنیای جدیدی از امکانات و همکاری‌های منحصر به فرد را ایجاد کنند که در عناوین چند نفره و آنلاین گسترده نمی‌توان آن‌ها را تجربه نمود. همچنین آقای فارس اعتقاد دارد که بازی‌های مشارکتی از نظر خلاقیت توسط توسعه‌دهندگان نادیده گرفته می‌شوند؛ این در حالی است که بازی‌سازان قادر خواهند بود با استفاده از پتانسیل این عناوین، داستان‌های بسیار عالی و مکانیسم‌های بسیار جذابی برای گیم‌پلی بسازند. در نهایت آقای فارس اظهار داشت که در بازی It Takes Two و سایر محصولات مشابه آن، گیم‌پلی و داستان باید با پیوند عمیقی به پیشرفت یکدیگر منجر شوند و بازی‌سازان باید بر روی ارائه‌ی یک تجربه‌ی داستانی غنی به همراه گیم‌پلی منسجم تمرکز نمایند.

بازی کوآپ It Takes Two هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

5
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید