موفقیت Ghost of Tsushima ممکن است به عرضه‌ی عناوین Yakuza Kenzan و Yakuza Ishin در غرب منجر شود

۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۸

با محبوبیت روزافزون سری Yakuza و در دسترس قرار گرفتن عناوین آن بر روی رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن، حالا بازی‌بازان قادر به تجربه‌ی تمام نسخه‌های اصلی این مجموعه‌ هستند. با این حال، هنوز تعدادی نسخه‌ی فرعی مانند بازی‌های سامورایی Yakuza Ishin و Yakuza Kenzan وجود دارند که طرفداران غربی نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. خوشبختانه ظاهراً موفقیت بازی Ghost of Tsushima سبب شده است تا توسعه‌دهندگان سری Yakuza انتشار نسخه‌ی غربی این عناوین فرعی را نیز در نظر بگیرند.

آقای دایسکه ساتو (Daisuke Sato)، تهیه کننده‌ی سری Yakuza، در طی مصاحبه‌ای با Game Blog در مورد احتمال عرضه‌ی بازی‌های Yakuza Ishin و Yakuza Kenzan در غرب صحبت کرد. ساتو توضیح داد که به لطف استقبال منتقدین از Ghost of Tsushima و همچنین فروش عالی آن، به نظر می‌رسد که مخاطبین غربی حالا بیشتر به بازی‌ها و داستان‌های مرتبط با سامورایی‌ها علاقه مند شده‌اند.

مدت‌ها قبل از Ghost of Tsushima، من می‌خواستم بازی‌های سامورایی مانند Ishin و Kenzan را در غرب منتشر کنم. متاسفانه پس از Yakuza 0، ما به شدت مشغول ریمستر کردن نسخه‌های شماره دار Yakuza برای پلی‌استیشن ۴ بودیم و فرصت کار بر روی بازی‌های دیگر را از دست دادیم. با این حال، Ghost of Tsushima کمک کرده است تا بازی‌بازان غربی به سامورایی‌ها بیشتر علاقه مند شوند. پس احتمالاً الان بهترین فرصت برای عرضه‌ی این عناوین است.

با در نظر گرفتن محبوبیت اخیر سری Yakuza در مناطق غربی، احتمال دارد که بازی‌بازان از این عناوین فرعی که ارتباط چندانی با سری اصلی ندارند، استقبال کنند. به لطف وجود نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Yakuza Ishin، قطعاً عرضه‌ی نسخه‌ی غربی بازی کار چندان سختی نخواهد بود. از طرف دیگر، Yakuza Kenzan تنها بر روی کنسول پلی‌استیشن ۳ در دسترس قرار دارد و تنها راه آوردن بازی به کنسول‌های مدرن از طریق ریسمتر و یا بازسازی کردن آن است. حال باید دید که آیا سگا (SEGA) واقعاً این بازی‌ها را به بازی‌بازان خارج از ژاپن نیز ارائه خواهد داد یا خیر.

18
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید