سونی به کارمندان ژاپنی خود پاداشی معادل حقوق هفت ماه اهدا می‌کند

۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
پلی‌استیشن 5

بر اساس گزارش‌های پیرامون شرکت سونی، به‌نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد تا در سالی که رکورد درآمدزایی خالص خود را شکسته است به کارمندان ژاپنی خود پاداشی معادل هفت ماه حقوق را پرداخت کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی NHK، سونی قصد دارد تا پاداشی معادل حقوق ۶٫۹ برابر چیزی که اتحادیه‌ی مربوطه در ژاپن برای کارمندان این کشور درنظر گرفته است را به آن‌ها پرداخت کرده و این موضوع نشان از سود خالص سرشاری است که این شرکت در سال جاری مالی کسب کرده است. البته این منبع به این نکته نیز اشاره می‌کند که پرداخت چنین مبلغی به عنوان پاداش از سوی سونی بسیار غیر معمول بوده و برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته شاهد چنین اتفاقی هستیم. همچنین، پاداش‌ها معمولاً سالانه معادل دو برابر حقوق رسمی پرداخت می‌شوند که با توجه به نوسانات ارزش پول‌ها متغیر است.

از طرفی دیگر، پیش‌بینی می‌شود که شرکت سونی در سال جاری مالی سودی حدود ۱۰ میلیارد دلار را کسب کرده است که عمده‌ی این درآمد به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد بازی‌بازان بوده است. به هر ترتیب، میزان درآمد سونی در سال اخیر از فروش ۴٫۵ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۵، فروش بازی‌ها و موارد دیگر حاصل شده که این شرکت امیدوار است تا این رقم در آینده‌ای نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار برسد.

 

45
7
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید