گزارش: Cloud Gaming در سال ۲۰۲۱ حدود ۱٫۴ میلیارد دلار درآمدزایی خواهد کرد

۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

طبق تحقیقاتی که توسط یک گروه تحلیلی بازی‌های ویدیویی انجام شده، بازار بازی‌های ابری (Cloud Gaming) به یک نقطه‌ی عطف چشمگیر رسیده و همچنان در حال رشد و پیشرفت است.

Cloud Gaming همچنان در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و و ریشه‌های آن به سال ۲۰۱۰ و معرفی اولین سرویس ابری بازی‌های ویدیویی به نام Onlive بازمی‌گردد. در حالی که آینده‌ی عناوین ابری مبهم به نظر می‌رسد، اما پیشرفت‌هایی در آن دیده می‌شود. Newzoo، یک شرکت متخصص در تحلیل بازار بازی‌های ویدیویی و Esport، اخیراً مطالعه‌ای را انجام داده است که نشان می‌دهد پتانسیل زیادی در پیشرفت بازی‌های ابری وجود دارد. به گفته‌ی آن‌ها، مجموع درآمد Cloud Gaming در پایان سال ۲۰۲۱ به ۱٫۴ میلیارد دلار می‌رسد که بیش از دو برابر برآورد این شرکت در سال ۲۰۲۰ است.

چندین عامل در رشد Cloud Gaming وجود دارد. یکی از بزرگ‌ترین عوامل افزایش مجموع کاربران بازی‌های ابری و بهبودهای کلی در فناوری آن است. تا پایان سال ۲۰۲۱، تخمین زده می‌شود که ۲۳٫۷ میلیون کاربر خدمات پرداخت در همه‌ی پلتفرم‌های ابری را داشته باشند. Newzoo یکی دیگر از عوامل رشد Cloud Gaming را علاقه‌ی شرکت‌های بزرگ به بازی‌های ابری می‌داند. شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، آمازون و فیس‌بوک همگی تاکنون سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این صنعت انجام داده‌اند. همچنین به دلیل همه‌گیری کرونا، بازی‌های ابری بیشتر مورد توجه مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

Newzoo همچنین ادعا می‌کند که بسیاری از افراد بر روی چالش‌های انفرادی شرکت‌های مرتبط با بازی‌های ابری متمرکز شده‌اند و از نگاه کلی به بازار خودداری کرده‌اند. در سال ۲۰۲۰، صنعت بازی ابری حدود ۵۸۵ میلیون دلار درآمدزایی کرد که دو سوم کل درآمد حاصل از مصرف‌کنندگان بازار غربی در آمریکای شمالی و اروپا است. همچنین انتظار می رود این بازار با سرعت بالایی به رشد خود ادامه دهد. Newzoo پیش‌بینی می‌کند که Cloud Gaming تا پایان سال ۲۰۲۳ حدود ۵٫۱۴ میلیارد دلار درآمدزایی کند. با توجه به روند فعلی، اگر یک روز این صنعت به یک استاندارد برای گیمرها در سراسر جهان تبدیل شود، تعجب‌آور نخواهد بود.

16
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید