گزارش: خرید دیسکورد توسط مایکروسافت در ماه آینده نهایی خواهد شد

۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳

طبق گزارش جدید وال ‌استریت ژورنال (The Wall Street Journal)، شرکت مایکروسافت در حال مذاکره برای خرید سرویس دیسکورد (Discord) است و اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد، انتظار می‌رود این معامله در ماه آینده نهایی شود.

مدتی پیش، خبرگزاری بلومبرگ از احتمال خرید سرویس دیسکورد توسط مایکروسافت خبر داد. حال به نظر می‌رسد این پروسه وارد مراحل پیشرفته شده است. بر اساس گزارش جدید وال ‌استریت ژورنال، خرید دیسکورد به مایکروسافت کمک می‌کند تا موقعیت خود را در شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدیویی تقویت کند. گفته می‌شود ارزش این معامله در حدود ۱۰ میلیارد دلار است.

سرویس دیسکورد در سال ۲۰۱۵ به عنوان بستری برای گفت‌وگو میان کاربران بازی‌های ویدیویی در هنگام تجربه‌ی بازی‌های آنلاین تاسیس شد. امروزه این سرویس بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر ماهانه دارد که بسیاری از جوامع به طیف وسیعی از موضوعات مربوط به بازی و موارد دیگر اختصاص یافته‌اند.

این پلتفرم در تابستان سال گذشته به دلیل تلاش شرکت برای دور شدن از تمرکز خود روی بازی و جذب مخاطبان گسترده‌تر، نشان تجاری جدیدی دریافت کرد. تحلیلگران می‌گویند مایکروسافت می‌خواهد دیسکورد را بخرد تا بتواند نسخه‌ی پیشرفته‌ این سرویس یعنی Discord Nitro را به عنوان یک مزیت برای اشتراک به سرویس Xbox Game Pass اضافه کند.

متیو کانترمن، تحلیلگر بلومبرگ، در این باره می‌گوید:

خرید دیسکورد توسط مایکروسافت بسیار منطقی است زیرا همچنان به تجارت بازی‌های خود به سمت نرم‌افزار و سرویس‌ها ادامه می‌دهد.

مایکروسافت به‌تازگی معامله‌ی خرید شرکت بتسدا (Bethesda) را نهایی کرده است.

24
4
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید