تریلر جدید بازی Sifu گیم‌پلی کونگ فوی آن را نشان می‌دهد

۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
Sifu

Sifu یک بازی اکشن بوده که وعده‌ی مبارزات کونگ فوی درگیرکننده را می‌دهد. به تازگی و در جریان رویداد Future Games Show تریلری منتشر شد که نشان‌دهنده‌ی گیم‌پلی و مکانیک‌های مختلف این بازی بود.

Sifu یعنی اکشن سریع با طعم کونگ فو. با توجه به تریلر منتشر شده از بازی در Future Games Show، قرار است شاهد سرعت حالا بالای بازی‌باز در این بازی باشیم. استودیوی اسلوکلپ (SloClap)، توسعه‌دهنده‌ی بازی، به تازگی توضیحاتی را در مورد مکانیک‌های بازی ارائه داده است. به گفته‌ی پیر تارنی (Pierre Tarno)، مدیر عامل این استودیو، در بازی شاهد مبارزات با مبنای هنرهای رزمی خواهیم بود، اما این تنها المان قابل توجه‌ی بازی نیست. این طور که به نظر می‌رسد برای رسیدن به درجه‌ی استادی در کونگ فو زمان محدودی خواهید داشت. چرا که در بازی شاهد مکانیک پیر شدن شخصیت اصلی نیز هستیم.

دریافت ویدیو با کیفیت ۴۸۰p | دریافت ویدیو با کیفیت ۷۲۰p | دریافت ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰p

Sifu که اصالتا در جریان رویداد State of Play فوریه‌ی سونی معرفی شده بود، روایت‌گر داستانی شخصی است. در این بازی دنبال‌کننده‌ی مردی هستیم که به دنبال انتقام گرفتن از قاتلان خانواده‌اش است. خانواده‌ی او توسط پنج استاد کونگ‌ فو به قتل رسیده‌اند. هر کدام از این پنج قاتل به درجه‌ی استادی در یکی از المان‌های کونگ فو رسیده‌اند. این پنج المان به ترتیب آتش، آب، خاک، باد و فلز هستند.

برخلاف مبارزان بزرگ فیلم‌ها مثل Bruce Lee و Jackie Chan، شکست خوردن در Sifu کاملا ممکن است. در واقع مرگ امری عادی در این بازی است. هر بار مردن سن شخصیت شما را تا حدی افزایش می‌دهد. ایده‌ی پشت این مکانیک رابطه‌ی مستقیم سن و تجربه است. با هر بار مردن بازی‌باز پیرتر شده، اما چیزهای بیشتری یاد می‌گیرد. البته در صورتی که زیاد بمیرید، بالاخره زمان مرگ ابدی شما فرا خواهد رسید و مجبور به آغاز بازی از ابتدا خواهید شد.

 

البته با این اوصاف برای تجربه‌ی Sifu نیایز به صبر زیادی ندارید. این بازی در سال ۲۰۲۱ بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

15
1
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید